3 jasné príznaky vaša klimatizácia potrebuje opravu

Jednou z najhorších vecí, ktoré sa môžu vyskytnúť v horúcom dni, je poškodenie klimatizácie. Takže predtým, ako sa dostane do tohto bodu, budete chcieť opraviť vašu klimatizáciu, ak začne vykazovať určité známky poškodenia. Väčšinou sa klimatizácia môže začať rozpadávať od vlhkosti a  namáhania pri vysokých teplotách, takže si overte, či je funguje správne, aby sa zabezpečilo správne fungovanie.

Tu sú tri jasné príznaky, že vaša klimatizácia musí byť opravená.

1. Nadmerný hluk alebo zápach

Všetky klimatizácie budú vytvárať šum, ale budete si musieť  všimnúť, či začne robiť hluk, aký predtým nebol. Takže, ak počujete niečo ako pískanie alebo búchanie, budete musieť kontaktovať odborníka. Mnohokrát môže byť hluk z voľnej skrutky alebo dielu, ale aby ste si boli istý, budete chcieť, aby ste ju fixovali, pretože neskôr môžu spôsobiť väčšie problémy. Vaša klimatizácia môže tiež viesť pachy, kým je spustený, spôsobené špinavými filtrami, skratom, plesňami rastúcimi v kanáloch alebo dokonca aj mŕtvym zvieraťom.

2. Vyššie účty

Ak zakaždým, keď príde účet, a náklady sú vyššie a vyššie, potom viete, že máte problém na rukách. Nielenže zaplatíte oveľa viac z vrecka, ale tiež budete musieť zaplatiť oveľa viac, ak sa vaša klimatizácia úplne rozpadne.  Aj keď to stále vyčerpáva studený vzduch, v skutočnosti to nefunguje tak, ako by to malo byť, pretože používa oveľa viac energie. Preto vyššie poplatky.

3. Nízky prúd vzduchu

Mali by ste pravidelne meniť alebo vyčistiť vzduchový filter, pretože maximalizuje prúdenie vzduchu. Ale ak ste vyčistili filter a všimnete si, že prúdenie vzduchu je stále oveľa slabšie, potom budete potrebovať klimatizáciu, aby ste sa pozreli na problém, pretože to môže byť problém s ventilátorom alebo upchatím v AC jednotke.