Aké sú niektoré varovné signály, že vaša klimatizácia nefunguje správne?


Aké sú niektoré varovné signály, že vaša klimatizácia nefunguje správne? Čo môžete urobiť, aby ste problém odstránili? Čítajte ďalej a zistite!

1. Žiadny studený vzduch

Tento znak je najzrejmejším signálom, že klimatizácia nefunguje. Položte ruku pred odvzdušňovač, aby ste zistili, či príde studený vzduch. Ak zistíte, že klimatizácia nefúka studený vzduch, budete musieť zavolať technikovi.
2. Tok vzduchu je slabý

Niekedy problém nie je teplota vzduchu, ale množstvo, ktoré prichádza cez vaše vetracie otvory. Váš dom bude trvať dlhšie, kým sa ochladí, alebo vôbec nebude vychladnúť, ak sa v tvojom dome dostane viac horúceho vzduchu, ako je chlad.

Domov, ktorý nie je správne izolovaný, alebo ten, ktorý má otvorené okná a dvere počas chodu striedavého prúdu, ho rýchlejšie opotrebuje. Ak sa profesionálovi nepodarí zistiť problém, jednotka prestane fungovať.
3. Niektoré izby zostávajú chladné, kým iné sú horúce

Ak si všimnete, že vaša obývacia izba a kuchyňa sú v pohode počas spánku vašej spálne, váš termostat nemusí fungovať správne. Pokúšate sa sami nastaviť termostat, môžu spôsobiť ďalšie problémy.

Skúste kontrolovať batérie a uistite sa, že na termostatu sa nestratil prach. Ak tieto kroky nefungujú, budete musieť zavolať špecialistu na kontrolu elektrickej energie, aby ste ich skontrolovali.
4. Únik

Starajte sa o vodu a vlhkosť okolo klimatizácie okamžite. Netesnosť spôsobuje väčšie škody, než akonáhle vyfúkne studený vzduch. V závislosti od príčiny môže toto úniku predstavovať zdravotné riziko pre vašu rodinu a domáce zvieratá.

Ak máte podozrenie, že únik je chladivo, okamžite zavolajte odborníka. Tento problém predstavuje bezprostrednú hrozbu pre vašu bezpečnosť.

Zablokovaná alebo zlomená odtoková trubica by mohla byť dôvodom, prečo voda uniká. Vlhkosť vo vzduchu môže viesť k plesniam a mala by byť tiež starostlivá hneď.
5. Podivné zápachy vo vašom dome

Ak cítite niečo nepríjemné alebo horiace, keď sa vaša AC zapne, spálené drôty sú najčastejším problémom. Ak je vôňou v prírode väčšia vôňa, mohlo by to znamenať, že sa forma dostala do svojich otvorov.
Klimatizácia nefúka studený vzduch? Prečo by ste mali zavolať servis klimatizácie


Najpravdepodobnejšou odpoveďou na túto otázku je, že je horúca. Existujú však aj iné dôvody, ktoré mnohí ľudia nepovažujú.