Ako môže vaša klimatizácia fungovať lepšie

Väčšina problémov, ktoré klimatizačné zariadenie môže mať, sa dá ľahko vyhnúť, ak ste práve urobili niekoľko jednoduchých vecí, aby ste ho udržali v špičkovej podobe. Tu je päť vecí, ktoré by ste mali naozaj robiť, aby ste udržali vašu klimatizáciu čo najlepšie.

vyčistite filtre

Váš klimatizačný prístroj je vybavený filtrom, aby sa zabránilo vnikaniu nečistôt a vzniku problémov. Pri používaní jednotky funguje filter pomaly vytvára vrstvy nečistôt a malých častíc, čím zabraňuje príjmu vzduchu. Filter by ste mali vyčistiť alebo vymeniť aspoň raz mesačne a skontrolovať ho na začiatku každej sezóny. Nechcete, aby ste vlani v lete vytvorili problémy s vecami.


Odstráňte výparník

Podobne ako filter filtruje výparník vášho klimatizačného zariadenia tak, že vytvára nepríjemnú vrstvu prachu a nečistôt. Ak chcete vyčistiť, odstráňte izolovaný kryt krytu systému. Získajte pevnú kefu a začnite čistiť všetku nečistotu a špinu. Nepoužívajte vodu, len tvrdá nekovová kefa. A nezabudnite vysávať prach, ktorý ste práve vyrazili.


Odstráňte nečistoty z odtoku

Zdá sa, že sa všade vyskytuje špina. Zatvorte uzáver a zapojte jeden koniec odtoku klimatizácie. Potom použite vákuum a vysajte všetku nečistotu z odtoku z druhého konca. Nezabudnite odstrániť uzáver po dokončení, alebo môžete mať vážne problémy s vašimi rukami.


Starajte sa o kondenzátor

Kondenzátor je vonkajšia jednotka vášho systému klimatizácie, zvyčajne namontovaná na malú betónovú dosku. Pozrite sa do grilu a mali by ste vidieť nejaké ventilátory. Pravdepodobne sú pokryté nečistotami a prachom. Odstráňte mriežku a starostlivo očistite nečistoty a prach. Nepoužívajte vodu a nezabudnite byť jemné, lopatky ventilátora sú krehké a naozaj ich nechcete ohýbať. Zatiaľ čo ste vonku, použite úroveň, aby ste sa uistili, že betón je plochý. Ak tomu tak nie je, použite stĺpik na vyzdvihnutie pozdĺžnej strany a pridajte štrk, aby ste tam zostali.


Nechajte to profesionálom

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť sami a iné veci, ktoré najlepšie ponecháte odborníkom. Profesionálni servisný tím opraví klimatizáciu v Trnave, Bratislave, Galante, Nitre a okolí.