Ako môžem ochladiť môj domov efektívnejšie?

Počas horúceho letného dňa, nie je nič lepšie ako prechod do klimatizovaného domu, ktorý je dokonale chladný a pohodlný. Avšak, ako každý majiteľ domu vie, s veľkým komfortom prichádza veľká cena. Je pravda, že prevádzka klimatizácie neustále spôsobí, že vaše účty za energiu budú rýchlo stúpať, ale našťastie existujú techniky, ktoré môžete použiť na chladenie vášho domu efektívnejšie a ušetriť značné množstvo peňazí každý mesiac.

Nakupovanie programovateľného termostatu je pravdepodobne najlepšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť v úsilí chladiť váš domov efektívnejšie. Programovateľný termostat umožňuje nastaviť obdobia, kedy vaše klimatizačné zariadenie beží na nastavenú teplotu a v čase, keď nie je vôbec v prevádzke. Je to užitočné najmä pre väčšinu Američanov, ktorí pracujú na plný úväzok a trávia až tretinu svojho času mimo domova. Nekonaním klimatizácie, keď nikto nie je doma, môžete výrazne znížiť náklady a stále prejsť do domu, ktorý sa cíti úplne pohodlne.

Pomocou ventilátorov, aby ste tlačili vzduch do všetkých miestností v domácnosti, je ďalším spôsobom, ako znížiť náklady a zvýšiť efektivitu. Ventilátor v skutočnosti neznížia teplotu vo vašej domácnosti, ale dodatočná cirkulácia vzduchu vám často prinesie pocit pohodlia pri vyšších teplotách. Vzhľadom na to, že každý stupeň zvýšenia termostatu môže dosiahnuť výrazné úspory, môže vám táto metóda pomôcť stráviť menej, zatiaľ čo budete cítiť rovnakú úroveň komfortu.