Ako nainštalovať klimatizáciu

Ak vám vyhovuje práca s domácimi spotrebičmi, najmä so vzduchotechnikou, je možné vykonať inštaláciu klimatizácie - a ak by ste to mali šťastie, nemusíte byť skúseným odborníkom. Aj keď je inštalácia striedavého prúdu časovo náročná, so všetkým takým mazivom na lakte chcete, aby vaša jednotka fungovala správne a efektívne. Našťastie existujú 4 jednoduché kroky, ako správne nainštalovať klimatizáciu do vášho domu.

POLOHA JEDNOTKY

Správna inštalácia klimatizácie vyžaduje správne umiestnenie jednotky. Rovnako ako v prípade vnútorných klimatizačných systémov, aj v okolí jednotky je potrebný dostatočný priestor. Mala by byť dostatočne vzdialená od akýchkoľvek dverí a mala by byť zabezpečená dobrá cirkulácia a bez potrubia. Medené rúrky (vinuté na zadnej strane klimatizácie), nábytok alebo akékoľvek iné vybavenie domácnosti by nemali blokovať prúdenie vzduchu k predným vetracím otvorom vášho systému.

Pokiaľ ide o vonkajšie prostredie, zabezpečte, aby bol váš systém chránený pred priamymi slnečnými lúčmi. Aj keď sú klimatizácie navrhnuté tak, aby boli odolné voči poveternostným vplyvom, určitá ochrana pred slnečným žiarením jej pomôže pracovať efektívnejšie. Nainštalujte jednotku na rovný a bezpečný základ. Ak sa rozhodnete jednotku namontovať na strechu, zafixujte ju na drevo - aby nemohlo dôjsť k jej prevráteniu - v prípade, že bude chmúrne počasie.

OHNUTIE DREVA / RÚRY MEDI

Pri inštalácii klimatizácie by ste sa mali vyhnúť ohýbaniu medeného drôtu pomocou ohýbačky rúrok. Je to tak preto, lebo ohýbačka by mohla ľahko drviť drôt. Namiesto toho odrežte a oddeľte izoláciu, aby ste odkryli potrubie.

Ďalej medený drôt ohýbajte pomaly a opatrne. Znie to ťažko? Tento proces nie je príliš ťažký, pretože väčšina jednotiek potrebuje široký polomer. Jednoducho postupujte smerom von od stredu a palcami pevne stlačte vodič. Nakoniec vložte izoláciu späť - skontrolujte, či je vodič úplne uzavretý - a zaistite ju vodotesnou páskou.

FIXOVANÉ VODNÉ ODPADOVÉ potrubie

Pre dobrú inštaláciu na striedavý prúd môže byť odtok vody pripevnený na ktoromkoľvek konci odkvapkávacej misky systému. Majte na pamäti, že gumová zátka musí byť v otvore na druhom konci.

 

Potrubie na vypúšťanie vody musí byť sklonené pozdĺž steny smerom nadol a musí viesť dostatočne dlhú vzdialenosť od domu. To umožňuje jednotke efektívne vypúšťať pinty vody počas najteplejších letných dní.

PRIPOJTE TRUBKY

Toto je posledný krok v inštalácii klimatizácie. Pred pripojením medených rúrok najskôr na každú stranu dajte malú kvapku oleja. Potom pripojte rúrky k mosadzným kužeľom vášho systému a mierne ich otočením utiahnite - neutahujte príliš.

Rúry a spojovacie diely zakryte penovou izoláciou. Jedným ľahkým testom na potvrdenie dobrého spojenia častí je kontrola, či z konektorov neuniká chladivo. Nemalo by dôjsť k úniku.