Akú teplotu by som si mal v lete nastaviť na klimatizáciu?

Koho bavia letné horúčavy? Chcete byť v lete v pohodlí a nemíňať veľa peňazí za klimatizáciu? Aj keď úlohy spojené s údržbou, ako je výmena filtra klimatizácie, niečo také jednoduché ako nastavenie teploty zohráva veľkú úlohu v tom, koľko zaplatíte za používanie klimatizácie.

Ideálna teplota klimatizácie, ktorá šetrí elektrickú energiu a je doma stále pohodlne

Akú teplotu by som si mal v lete cez deň nastaviť, aby som ušetril peniaze?

Aj keď sa v konečnom dôsledku musíte rozhodnúť, na akej teplote sa budete cítiť dobre, najlepšia teplota klimatizácie je v letných dňoch 24-26 stupňov. Ak ste cez deň preč, máte potenciál ušetriť ešte viac, ak nastavíte teplotu o 1 – 2 stupne vyššei.

Je zrejmé, že nebudete chcieť sedieť dlho doma pri teplotách 30 stupňov, a preto je 25 stupňov ideálnych, keď sa vrátite z práce

Najlepšia teplota na spanie

Nastavenie termostatu na nočné letné obdobie je trochu zložitejšie. Ak môžete pokojne spať v teplej miestnosti, odporúča sa nastaviť teplotu o stupeň vyššie, ako je vaše denné nastavenie. Mnoho ľudí však uprednostňuje spánok v chladnej miestnosti.

Priemerná teplota klimatizácie

Priemerná teplota klimatizácie závisí od rôznych faktorov, vrátane geografického umiestnenia, úrovne pohodlia, sezóny a nákladov na energiu.

Nastavenie klimatizácie pomocou programovateľného termostatu a zónovania

Aby ste zabránili príchodu do horúceho domu, keď odchádzate z práce, nainštalujte programovateľný termostat a nastavte ho správne. Automatický útlm pri odchode každé ráno vám zabráni zabudnúť na zvýšenie teploty a automatické zotavenie 30 minút pred príchodom domov vám umožní vychutnať si úspory energie bez obetovania pohodlia. Zónovanie je tiež užitočné na ochladenie spální vo vašej domácnosti v noci bez ochladenia celého domu.