Čistenie klimatizácie je dôležité

Kto má klimatizáciu doma alebo na pracovisku, mali by ste si moc starostí o čistenie tohto zariadenia, a to ako s cieľom zabezpečiť zachovanie nášho zdravia, ale aj na kvalitu jeho prevádzky. Ak ste nepoužili dezinfikovať vašu klimatizáciu, viete päť takých dôvodov, aby bolo možné pridať túto prax vo vašej bežnú údržbu tohto zariadenia? Tak príďte sa pozrieť a dozviete sa, prečo taký význam pri sanitácii vášho klimatizačného zariadenia.

 


Vyhnite sa suchému pľúcnemu hlienu
a dýchacích ciest

Vedeli ste, že priedušky vytvárajú hlien, ktorý umožňuje, aby orgán fungoval normálne počas dňa? Tento hlien, však, môže byť sušený veľmi suché prostredie, alebo pri nízkych teplotách, ktoré sú spôsobené zle vyčistených klimatizačných a prechádzajú malú údržbu po celý rok.

S viac sušené hlienu hromadí prach a častice v našom pľúc (prirodzene vstupujúci dýchacích ciest), čím sa zvyšuje riziko lokálnych zápalov a infekcií.

Okrem toho sa zvyšuje riziko ochorenia pľúc, nízka vlhkosť a nízkej teplote môže tiež vysušiť dýchacích ciest, ktoré sú prístupné prostredníctvom nosa a priedušnice oblasti, čo spôsobuje nepríjemné pocity a podráždenie v týchto sliznice.

Znížte riziko prenosu
vážnych chorôb

Klimatizácie, ktoré nie sú riadne dezinfikované, predstavujú veľké riziko pre naše zdravie. Tieto zariadenia umožňujú tvorbu kolónií baktérií a plesní, ktoré môžu spôsobiť bežné ochorenie dýchacích ciest, ako je astma a bronchitída, ale aj ďalšie vážne zdravotné podmienky


Tieto posledné dve choroby majú nepríjemné príznaky a pokiaľ nie je správne liečená, môže viesť až k smrti, pretože sa môžu vyvíjať smerom k ťažko kontrolovať pneumónie rám.
 
Zlepšenie prevádzky spotrebiča

Klimatizácie, ktoré nie sú správne dezinfikované, môžu znížiť schopnosť vytvárať klimatizované prostredie. Hromadenie odpadu a prachu na lopatkách a klimatizácia filter môže ovplyvniť mechanizmus stroja, čo znižuje jeho produkciu studeného vzduchu do interiéru, trávia viac energie pracovať menej efektívne.

Z tohto dôvodu, ak hľadáte znížiť svoje náklady na energiu a veríme, že vaše klimatizácia jede konzumujú príliš veľa, možno budete chcieť skontrolovať zariadenia na čistenie!

Znížte náklady na údržbu

dobre dezinfikujú zariadení a podstúpiť pravidelnú kontrolu ich štruktúry, zvyčajne za následok nižšie náklady na údržbu a dlhodobé opravy, pretože čistenie môže zabezpečiť optimálnu prevádzku zariadenia.