Čo sa stane, keď je odtok kondenzátu upchaný?

Ako funguje odvod kondenzátu vo vašej striedavej jednotke

Pokiaľ ide o klimatizáciu, jednou z najväčších problém je, keď kondenzátor začne robiť nejaké zvláštne zvuky alebo keď systém nefúka studený vzduch. Tieto problémy sa môžu stať veľmi vážnymi a môžu vyžadovať okamžitú odbornú pomoc, ale to sa môže stať aj preto, lebo váš odtok kondenzátu sa stal upchatým.


Ako funguje odvod kondenzátu vo vašej striedavej jednotke

Aby sme opísali, čo sa stane, keď nefunguje správne, musíme pochopiť, ako to funguje, keď je všetko perfektné.
Klimatizácia chladí vzduch tým, že fúka pravidelný vzduch nad super chladnou kondenzátorovou cievkou. Toto zrieka vzduch, ktorý sa následne fúka po celom dome. Výsledkom procesu chladenia je zhromažďovanie vody na kondenzátorových cievkach. Keď voda kondenzuje, odkvapkáva cievky do nejakej panvy, ktorá zachytáva vodu a nechá ju odtekať von z domu. Takto funguje, keď správne funguje odtok kondenzátu.
Ale bohužiaľ, odtoky môžu byť upchaté, pretože veľa dôvodov, ako je plesne, plesne alebo prašné kalu. Keď sa vypúšťa kanalizácia, voda sa vráti späť, najprv po línii a potom do panvy. Voda stúpa po okrajoch panvy, kým ju konečne nepreteká.

Aké problémy môžu spôsobiť upchatie kondenzátu?

 Keď dôjde k upchatiu odtoku kondenzátu, môže to spôsobiť množstvo problémov. Ako sme už vysvetlili, voda v panve nemá kam ísť, takže môže ľahko začať pretekať. Mohlo by dôjsť k poškodeniu elektrických komponentov a spustenie požiaru. Teraz už viete, že zanesený odtok kondenzátu môže spôsobiť nákladné poškodenie a dokonca aj koróziu vo vašom klimatizačnom systéme.
Ako môžete vidieť, únik vody akéhokoľvek druhu môže spôsobiť niekoľko škôd vo vašom dome, čo môže byť ešte horšie, ak je únik vo vašom systéme. V každom prípade budete potrebovať stovky eur, aby ste sa o to postarali. Zanesený odtok kondenzátu môže spôsobiť výskyt plesní a plesní.

Ako vyriešiť tento problém?

V niektorých prípadoch môžete sami odvádzať odtok kondenzátu. Ale ak to urobíte so zlými nástrojmi alebo technikou, môžete ešte viac poškodiť. Takže je vždy lepšie spoliehať sa na odborníkov. Nielenže vyriešia váš súčasný problém. Tiež skontrolujú, či uniknutá voda spôsobila iný druh problému.