Dôvody, prečo vaše klimatizácia fúka horúci vzduch

Možno sa nachádzate v situácii, keď vaša klimatizácia ochladzuje a potom fúka teplý vzduch. Vyfukovanie horúceho vzduchu klimatizáciou môže byť veľmi nepríjemné a s najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť problém vyriešiť čo najrýchlejšie. Je však tiež dôležité pochopiť, prečo vaše striedavé napätie fúka horúci vzduch.

klimatizácia má nízku hladinu chladiva

Jedným z najbežnejších dôvodov, prečo klimatizácia fúka horúci vzduch, je to, že v ňom chýba chladivo. Na rozdiel od chladiacej kvapaliny v automobile ide o niečo, čo sa nedá opraviť bez odbornej pomoci.

Tiež môže unikať chladivo alebo vzduchové potrubie, ktoré spôsobuje tento problém. pre tento problém je potrebná odborná pomoc, pretože kanály sú často skryté v stenách, podkroví alebo suteréne.

Znečistené filtre

Vaše filtre sa znečistia, je to normálne. To by však mohol byť dôvod, prečo váš elektrický prúd fúka horúci vzduch. Filtre slúžia na zachytávanie nečistôt, prachu a iných znečisťujúcich látok, ktoré sa snažia preniknúť do vášho domu.

Ak sú filtre príliš znečistené, obmedzujú prúdenie vzduchu, čo môže spôsobiť, že AC bude fúkať horúci a studený vzduch, keď potrebujete iba studený vzduch. Pravidelné čistenie alebo výmena filtra je súčasťou nevyhnutnej údržby jednotky. 

Elektrické problémy

Strata napájania z vonkajšej jednotky môže byť dôvodom, prečo klimatizácia fúka horúci vzduch.

Tento problém je možné vyriešiť sami skontrolovaním ističa a núdzového vypínača. Ak však dôsledne kontrolujete istič, mohli by ste mať vážny elektrický problém.