Energetická účinnosť klimatizácie Gree Viola

Takmer polovica energie používanej vo vašej domácnosti ide na vykurovanie a chladenie. Takže inteligentné rozhodovanie s vašimi chladiacimi a vykurovacími systémami môže výrazne ovplyvniť vaše účty za služby - a vaše pohodlie.

Vzhľadom na to, že sa nespoliehajú na dlhé úseky potrubia (ktoré často môžu byť vytečené) na dodávanie vykurovaného alebo chladeného vzduchu, bezpotrubné systémy sú vo všeobecnosti efektívne. V skutočnosti sa straty distribučnej energie v typických systémoch núteného vzduchu odhadujú až na 40%, zatiaľ čo odhady straty energie v bezrúrových systémoch sa pohybujú od 1% do 5%.

Zatiaľ čo typické systémy všeobecne zakrývajú 18 systémov bezdrôtových systémov, z ktorých väčšina je vybavená systémom ENERGY STAR®, bezrprové systémy Gree dokážu dosiahnuť až 30,5 SEER, čím výrazne znižujú účty za služby. Navyše, pretože vnútorné prostredia môžu byť riadené individuálnou zónou, menej energie je plytvanie vykurovaním alebo chladením neobsadených oblastí.

Vďaka svojej funkčnej efektívnosti a možnostiam rozdeľovania zón, bezkartáčové mini rozdeľovače znižujú celkovú spotrebu energie a majú teda menšiu uhlíkovú stopu. Navyše všetky novšie systémy Gree používajú chladivo R410A, ktoré nepoškodzuje ozónovú vrstvu a je pre životné prostredie lepšie ako starý štandard R22.