Hlavné výhody klimatizácie pre váš domov

Zlá kvalita ovzdušia môže výrazne poškodiť vašu kvalitu života. Váš príjem kyslíka má priamy vplyv na množstvo faktorov, ktoré diktujú vaše zdravie a produktivitu.

Tu je päť dôvodov, prečo môžu byť služby kvality ovzdušia riešením, ktoré potrebujete.
Služby týkajúce sa kvality ovzdušia môžu podporiť lepšie zdravie

Účinnosť vášho imunitného systému závisí od vzduchu, ktorý dýchate.

Každá bunka vo vašom tele potrebuje kyslík, aby žil. Biele krvinky sú zodpovedné za boj proti choroboplodným zárodkom a baktériám. Bez dostatočného množstva kyslíka nebudú môcť robiť svoju prácu.

Ak je váš systém oslabený tým, že nedostane to, čo potrebuje, budete menej efektívni v boji proti baktériám, s ktorými sa stretávate každý deň.

Služby týkajúce sa kvality ovzdušia môžu byť prospešné aj pre ľudí trpiacich poruchami nálady. Príjem kyslíka podporuje produkciu serotonínu, ktorá prirodzene zvyšuje úroveň šťastia. Môže to byť doslovný dych čerstvého vzduchu pre niekoho, kto sa vyrovná s depresiou.

Ak máte dlhodobo vysoký krvný tlak, je potrebná dobrá kvalita vzduchu. Pokúšať sa prevádzkovať na znečistenom vzduchu je ľudské telo práca ťažšie jednoducho žiť.

To bude mať vplyv na krvný tlak a celkové zdravie.
Budeš spať lepšie

Ak nedýchate ľahko, nespíte správne.

Je ťažké spať, keď máte ťažkosti s dýchaním - len sa opýtajte každého, kto má niekedy ochromenie. Služby týkajúce sa kvality ovzdušia môžu byť rozdielom medzi hlbokým spánkom a nocou, ktorú strávite a otáčajte.

Ak sa vaše dýchanie zhorší, keď sa snažíte spať, môže to viesť k poškodzujúcim poruchám, ako je spánková apnoe.

Môžete sa zobudiť s vyčerpaným nosom, bolesťou hlavy alebo podráždeným hrdlom z dychu znečisteného vzduchu celú noc. Vaša REM fáza spánku môže byť vinníkom; pri spánku REM sa zvyšuje prúdenie vzduchu a zoberiete ešte viac špinavého vzduchu ako obvykle.

Chudobný spánok, bez ohľadu na príčinu, sa môže zdať, že zničuje váš život. Keď nespíte dobre, ste menej produktívni a podráždenejší. Ste menej bezpečný za volantom.

Spánok je životne dôležitý pre každú časť vášho života a zlá kvalita ovzdušia ho môže ohroziť.

Uistite sa, že máte zdroj vetrania v spálni, môže pomôcť podporiť cirkuláciu vzduchu a pomôcť zmierniť príznaky.
Menej alergénov v domácnosti

Ak ste jedným z miliónov ľudí postihnutých environmentálnymi alergiami, vaša zlá kvalita ovzdušia by mohla byť ešte väčším problémom.

Ak sa zdá, že ste vždy kýchanie a kašeľ doma, znečistený vzduch môže byť vinníkom.

Služby týkajúce sa kvality ovzdušia vám môžu pomôcť filtrovať prívod vzduchu a znížiť vystavenie sa prachu a zubnému kameňu, ktorý dráždi vaše alergie. Pyl, ambrózia a environmentálne alergény budú držané mimo miesta, kde patria.

To bude obzvlášť výhodné v domácnostiach s bežnými alergiami a astmou.

Oslabujúce príznaky astmatického záchvatu môžu byť spustené domácimi alergénmi, ako je dym, prach alebo pach. To platí najmä pre deti.

Efektívny systém kvality ovzdušia znižuje potenciálne škodlivé častice, ktoré by mohli pretrvávať vo vašom dome.

Vysoko kvalitný čistič vzduchu by mohol byť veľkou investíciou v boji proti vášmu boju s akýmkoľvek typom environmentálnych alergií.
Vyvážená vlhkosť

Ak máte príliš veľa alebo málo vlhkosti vo vzduchu, kvalita bude ohrozená.

Príliš málo vlhkosti vo vzduchu môže viesť k nepríjemným podmienkam, ako je krvácanie z nosa a suchá pokožka. Možno budete musieť bojovať s zlosťou nadmernej statiky v oblečení a vlasy. Dotknutie sa jednoduchého domáceho predmetu môže spôsobiť bolestivý šok.

Príliš veľa vlhkosti môže spôsobiť vážnejšie problémy. Nepohodlný vzduch je nepríjemný a v niektorých môže priniesť takmer klaustrofóbny pocit.

Ťažký vzduch často vedie k namáhavému dýchaniu a možným zdravotným problémom, ktoré s ňou prichádzajú.

Vlhké podmienky ako suterén alebo kúpeľňa sú ideálne pre pestovanie nebezpečných typov plesní. Niektoré výplne plesní môžu byť nebezpečné pre vdychovanie a môžu byť príčinou mnohých problémov s dýchaním a kožou.

Udržujte hladiny vlhkosti v pohodlí štyridsať až päťdesiat percent, aby ste znížili väčšinu problémov súvisiacich s vlhkosťou.
Dýchanie sa stáva jednoduchšie

Dýchanie kontaminovaného vzduchu sa znižuje na pľúca. Naše telá nie sú určené na odfiltrovanie škodlivých častíc z dymu a znečistenia ovzdušia.

Kvalitný vzduch je ľahko dýchateľný a môžete s každým dychom absorbovať viac kyslíka. Dýchanie je efektívnejšie a pľúca nemusia pracovať tak ťažko, aby získali vzduch, ktorý vaše telo potrebuje.

Keď nedostanete dostatok kyslíka, je to podobné v dôsledku neustáleho plytkého dýchania.