Ideálny čas na servisnú prehliadku klimatizácie

Prichádza jar a je na čase pripraviť sa na nadchádzajúcu letnú sezónu. Nezabudnite na klimatizáciu počas jarného upratovania  a uistite sa, že v nasledujúcich mesiacoch bude fungovať efektívne. Pozrite si naše tipy, ako pripraviť klimatizáciu na jar.

 Skontrolujte vonkajšie telo klimatizácie.

Listy alebo iné predmety uviaznuté vo vonkajšom tele klimatizácie môžu znížiť účinnosť a spôsobiť ešte väčšie problémy. Nikto nechce zostať bez klimatizácie počas najhorúcejších dní roka, takže sa uistite, že ste odstránili všetky vonkajšie objekty z klimatizácie. Ak sa obávate, že by ste mohli poškodiť vonkajšie telo, zavolajte technikovi, aby to urobil za vás.

Vyčistite si klimatizačné filtre

Vaša klimatizácia nefunguje efektívne, ak sú jej filtre pokryté prachom. To sa môže tiež premeniť na iné formy ako zápach, ale špinavé filtre sa môžu stať nebezpečné pre vaše zdravie. Pravidelne vyčistite filtre, aby ste predišli týmto problémom. Ak si nie ste istí, ako to urobiť, zavolajte technikovi na odbornú kontrolu klimatizácie.

Nezabudnite zavolať technikovi, aby skontroloval celý váš klimatizačný systém aspoň raz alebo dvakrát do roka. Očistí ho a uisti sa, že všetko funguje dobre a nie sú žiadne úniky.