Inštalácia klimatizácie - výber vášho klimatizačného systému

Výhody inštalácie klimatizačnej jednotky prechádzajú z vyššej kapacity chladiča na energetickú účinnosť. Jeho nízka spotreba energie a emisie s nízkymi emisiami uhlíka v porovnaní s bežnými metódami sú veľmi nákladnou investíciou.

Aj keď výber správneho systému pre vaše potreby nie je vždy jednoduchý. To je dôvod, prečo sa spoločnosť Kocur s.r.o. sa snaží predstaviť rôzne dostupné systémy.


Split systémy - nástenná a kazetové

Ide o ideálny klimatizačný systém pre malé podniky, ako sú reštaurácie, krčmy a malé miestne obchody. Je tiež atraktívnym riešením pre komerčné nehnuteľnosti a malé maloobchodné predajne. Systém môže efektívne slúžiť vášmu prostrediu a poskytnúť pohodlné prostredie.

Systém je relatívne nákladovo efektívnejší v porovnaní so systémom Multi split alebo centrálny systém. Systém však potrebuje dostatok priestoru vonku pre každú vnútornú jednotku.

Multi Split

Multi Split alebo Centrálne systémy

Viacúčelové alebo centrálne klimatizačné systémy sú vysoko získané v komerčnom sektore. V závislosti od modelu získaného podnikom je možné pripojiť až 9 vnútorných jednotiek k jedinej vonkajšej jednotke. Je to ideálne pre firmy, ktoré hľadajú centrálne ovládanie viacerých vnútorných jednotiek. Tento systém je inštalovaný v reštauráciách, kanceláriách a malých centrách.

Tento systém poskytuje riešenie pre stredné podniky so závislosťou od klimatizácie pre vykurovanie a chladenie priestorov. Okrem toho je to veľmi atraktívne, keď je obmedzený vonkajší priestor.
Systémy klimatizácie VRF / VRV

Klimatizácia VRF a VRV je systém odporúčaný pre veľké priestory, ako sú hotely, sklady, veľké budovy a centrá. VRF (variabilný prietok chladiaceho média) a VRV (objem premenlivého chladiva) znamenajú to isté. Daikin je pôvodný vývojár technológie VRV, ktorý je chránený výrobcom. Ostatné spoločnosti preto odkazujú na tento systém ako VRF.

Ide o ideálne nákladovo efektívne riešenie pre veľký vývoj. Môže byť použitý na vykurovanie a chladenie miesta, čím sa odstráni potreba kotlov a neefektívne konvenčné metódy vykurovania.

Systém je veľmi efektívny a spoľahlivý. Umožňuje centrálnu kontrolu. Náklady na inštaláciu sú však vysoké.