Je pre vás vhodný zvlhčovač?

Mnoho majiteľov domov robí všetko, čo je v našich silách, aby udržali svoje rodiny v teple v zime. Existuje však bod, ktorý mnohí prehliadajú - čím je teplejší vzduch, tým je suchší.

Optimálny rozsah vlhkosti pre váš dom a vaše zdravie je 35-50%. Počas celého zimného obdobia vaša pec často počas studeného procesu ohrieva vlhkosť, čo môže spôsobiť, že sa vzduch v domácnosti cíti veľmi suchý. Najlepším spôsobom, ako mať počas zimy energeticky účinnejší a pohodlný dom je regulovať vnútornú vlhkosť.

Pridaním celoplošného zvlhčovača do vášho klimatizačného systému môžete pomocou termostatu zmeniť úroveň vlhkosti. Budete mať možnosť nastaviť vlhkosť na ľubovoľnú úroveň, ktorú chcete bez obáv o zapnutie a vypnutie systému. Po ukončení vykurovacieho obdobia môže byť váš zvlhčovač vypustený a vypnutý, až kým ho znovu nepotrebujete. Jedinú údržbu, ktorú by váš zvlhčovač potreboval, môže vykonať váš servisný technik ako súčasť vášho pravidelného vyladenia klimatizácie.

Vlhkosť je často zanedbávaná ako súčasť vnútorného pohodlia a kvality ovzdušia. Zvážte tieto dôvody, prečo stojí celá domáca zvlhčovačka investíciu:
Zdravý vzduch, zdravý

Nedostatok vlhkosti vo vzduchu môže vyschnúť nosné cesty, čo vedie k podráždeniu pokožky, očí, nosa a úst a môže dokonca zhoršiť respiračné ochorenia. Inštalácia zvlhčovača celého domu pre váš systém vykurovania a chladenia vám pomôže vyčistiť dutiny, zvlhčiť nosovú cestu a zlepšiť dýchanie. Pridávanie vlhkosti do vášho vzduchu je optimálne pre vaše zdravie. Celoplošné zvlhčovače pomáhajú zmierniť riziko ochorenia, pretože vírusy a baktérie sa nedarí vo vlhkom vzduchu.

Vzhľadom k tomu, zvlhčovače pridávajú vlhkosť do nosných priechodov a dýchacích ciest, môžu tiež pomôcť znížiť chrápanie a v niektorých prípadoch odstrániť úplne vám plnú noc bez prerušenia spánku.

A aplikujete viac zvlhčujúcich výrobkov v zime? To je pravdepodobne spôsobené tým, že vzduch vysušuje vašu pokožku a pery, vytvára svrbenie, tupé škvrny a praskliny. Pridanie vlhkosti pomocou zvlhčovača pomôže udržať vašu pokožku a pery hladké tým, že zabráni suchému vôni, ktoré často prichádza spolu s chladnými zimnými mesiacmi.
Uložiť na účty za energiu

zvlhčovač nielen pridáva do vášho zdravia -Zvyšovanie množstva vlhkosti vo vzduchu zvyčajne pomáha vášmu domovému teplejšiemu miestu pri nižšej teplote, čo znižuje náklady na vykurovanie. Nízka vlhkosť môže tiež znížiť účinnosť vykurovacieho systému vášho domu. Vzduch, ktorý zachytáva viac vlhkosti, môže udržať viac tepla, čo znamená, že sa bude cítiť teplejšie. Preto nízka vlhkosť vo vašej domácnosti znamená, že vzduch bude chladnejší, čo spôsobí, že musíte zohriať teplo viac, než je potrebné, aby ste sa zdali pohodlné.

Vzduch, ktorý je príliš suchý, môže tiež ovplyvniť povrchové úpravy a vybavenie vo vašej domácnosti, najmä tie, ktoré sú vyrobené z dreva, čo spôsobuje ich zmenšovanie, deformáciu a prasknutie. Nízka vlhkosť môže mať nepriaznivý vplyv aj na papierové výrobky, ako sú fotografie, plagáty a knihy, čo spôsobuje, že sa stávajú krehkými.