Klimatizácia a úspora energie

Už roky ľudia zápasia s rovnakým problémom s klimatizáciou: ako zostať pohodlný, ale stále dokážu ušetriť peniaze na účet za energiu? S množstvom klimatizačných modelov, technológií a pokrokov - a veľa informácií, ktoré sa na nás vrhajú - je ľahké sa zmiasť. Tu sú fakty.
Ako funguje vaša klimatizácia
Bežná mylná predstava je, že klimatizácia vytvára chladný vzduch sám; to nemohlo byť ďalej od pravdy! Vaša klimatizačná jednotka jednoducho používa existujúci vnútorný vzduch, prechádza cez výparník a kompresor a uvoľňuje chladnejší vzduch späť do miestnosti.
Tradičné verzus invertorové klimatizácie?

V tradičnom striedavom prúde môže byť kompresor buď zapnutý alebo vypnutý; keď je zapnutý, funguje pri plnej kapacite a spotrebuje všetku elektrinu, ktorú môže spotrebovať. Akonáhle termostat dosiahne požadovanú teplotu, kompresor sa zastaví a vnútorný ventilátor pokračuje, kým sa teplota nezvýši a kompresor sa znovu zapne a ešte raz ochladí miestnosť.

U meniča klimatizácie je mechanizmus podobný akcelerátoru vozidla. Kompresor nastaví svoju spotrebu energie na základe vnútornej teploty a nastavenia, ktoré si vyberiete. To znamená, že kompresor je vždy zapnutý, ale nie vždy beží v plnej kapacite. Preto je celkom bezpečné povedať, že meniče klimatizácie budú nakoniec spotrebovávať menej elektriny a pomôžu vám ušetriť nejaké peniaze na vaše účty! Mnoho značiek ponúka invertorovú technológiu, vrátane Panasonic, Daikin, a Mitsubishi -!Hoci sa zdá, že inventorové klimatizácie sú efektívnejšie, čo vám ušetrí energiu 30-50%, ešte stále máte čo robiť, aby ste mohli využiť menej energie bez ohľadu na to, akú klimatizáciu máte. Najprv sa uistite, že máte nainštalovanú klimatizačnú jednotku v určenej miestnosti; ale čo je ešte dôležitejšie, zoznámte sa s vašimi možnosťami klimatizácie.
Režim sucha, režim chladenia, aký režim ?!

Vaša klimatizácia bude pravdepodobne mať niekoľko režimov, z ktorých si môžete vybrať; ale ako by ste vedeli, čo chcete použiť, aby ste ušetrili viac energie a udržiavali pohodlné podmienky?

Ako by ste mohli správne sledovať aktuálne podmienky v miestnosti? Okrem toho, ako cítite, nemáte žiadne skutočné údaje, na ktoré sa môžete spoliehať.