Klimatizácia beží, ale nechladí?

S blížiacim sa letom bude teplota vonku stále teplejšia. Preto je také dôležité zaistiť, aby bol váš domov pripravený udržiavať vás pekne a chladne.

 

Nakoniec nie je nič horšie, ako keď sa počas letných mesiacov stretnete s problémami s klimatizáciou.

Problémy s chladením sa často prejavia v najhoršom čase, takže v interiéroch budú dosť nešťastní. Kľúčom je naučiť sa niekoľko tipov na riešenie problémov, ktoré vám pomôžu pochopiť dôvody, prečo klimatizácia beží, ale neochladzuje váš dom.

 

Vymeňte vzduchový filter

Keď klimatizácia prestane ochladzovať váš dom, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať vzduchový filter.

Vzduchové filtre sa môžu ľahko upchať prachom, špinou a inými druhmi znečisťujúcich látok, čo zabráni správnemu prúdeniu vzduchu. Našťastie sú vzduchové filtre lacné a ľahko sa vymieňajú. Mali by ste ich preto mať po ruke, aby ste mohli špinavý podľa potreby vymeniť.

 

Skontrolujte svoj termostat

Ak je váš termostat nastavený na chladnú teplotu, ale váš dom zostáva teplý, mohlo by to byť známkou problémov. Pamätajte, že termostaty nie sú navrhnuté tak, aby vydržali večne. Keď je čas na výmenu, kvalitný digitálny termostat si môžete kúpiť v ktoromkoľvek miestnom obchode s domácimi potrebami.

 

Z klimatizácie odstráňte nečistoty

Je bežné, že sa na vašej klimatizačnej  jednotke alebo okolo nej zhromažďujú nečistoty, ako sú konáre stromov, lístie, špina alebo sneh. Ak k tomu dôjde, ventilátor nebude môcť efektívne pracovať. Kľúčom je pravidelné odstraňovanie zvyškov, aby sa zabránilo možným problémom s prúdením vzduchu.

 

Špinavý kompresor

Mali by ste tiež dávať pozor na kompresor. Ak je pokrytý nečistotami alebo listami, nebude môcť bežať podľa plánu. Skôr ako začnete s prácou okolo jednotky, nezabudnite vypnúť napájanie jednotky. 

 

Skontrolujte hladiny chladiva

Verte tomu alebo nie, chladiaca kvapalina klimatizácie sa nepokazí alebo nevyprší, ale môže unikať. Pomalé netesnosti môžu časom spôsobiť problém a to nebude mať za následok, že váš domov nezostane chladný. Ak k tomu dôjde, najlepším riešením je nechať si jednotku opraviť špecialistom na kúrenie / chladenie.