Klimatizácia s deleným a spätným cyklom

Split klimatizácia je rozumnou voľbou v závislosti od počtu miestností, či už ide o požiadavky na chladenie, alebo kúrenie, a to buď jedna jednotka na izbu alebo viac miestností pre niekoľko miestností. Viaceré miestnosti mohli využívať výhody regulovaného nastavenia teploty pomocou systému s viacerými hlavami.

Problémy sa často vyskytujú, keď dôjde k rozšíreniam budovy alebo zmenám. Systém rozdelenia by sa pôvodne plánoval s ohľadom na nominovaný priestor. Je životne dôležité určiť, kde sa má vnútorná jednotka nainštalovať, a rozhodnúť, či bude jednotka vsadená, zavesená na stene alebo úplne skrytá.

Vzduchová klimatizácia s reverzným cyklom sa vzťahuje na model, ktorý má funkcie vykurovania aj chladenia. Model s reverzným cyklom je schopný chladiť alebo vykurovať jednu alebo viac susediacich miestností. To sa týka toho, že chladenie sa môže meniť prostredníctvom série procesov z horúceho na chladné.

Lacnaklima.sk vám poskytne odborné rady týkajúce sa najlepšieho postupu. Odporúčame najvhodnejšiu jednotku a uistite sa, že je systém nainštalovaný a pracuje s minimálnym problémom.

Ako fungujú split systémy?

Split systémy majú do systému dva komponenty, z ktorých jedna je vnútorná nástenná jednotka a druhá vonkajšia jednotka. Sú spojené spolu s chladiacimi linkami a prepojovacím elektrickým vedením.

Ak je vnútorná jednotka aj vonkajšia jednotka nainštalovaná správne, pracujú v súzvuku tak, aby zabezpečili spätný chod (kúrenie a chladenie) chladeného vzduchu do domu alebo kancelárie.

Chladivo sa čerpá cez susedné medené potrubie, aby ochladilo alebo zahrialo vnútornú cievku. Akonáhle sa to dosiahne, vnútorná jednotka prechádza vzduch okolo tejto horúcej alebo studenej cievky, a preto vytvára ideálne prostredie vo vašej domácnosti alebo kancelárii.

Lacnaklima.sk navrhne správny systém rozdelenia na oblasť, ktorá je potrebná, a ukáže vám, ako presne tento systém používať.