Kompletný rezidenčný model R32 Multisplit od spoločnosti Toshiba

Spoločnosť Toshiba oznámila spustenie svojho nového systému R32 Multisplit, ktorý je šetrný k životnému prostrediu a je vysoko účinný pre chladenie a vykurovanie obytných budov.
Nový systém R32 Multisplit spoločnosti Toshiba bol vyvinutý špeciálne pre domáce použitie.

Vďaka komplexnému výberu vysokokapacitných stenových, kanálových, konzolových a kazetových jednotiek pre kompletnú multifunkčnú funkčnosť a flexibilitu rozpočtu je nízky systém GWP zameraný na väčšie inštalácie v domoch, kde iba jedna ľahko skrytá nízkohlučná vonkajšia jednotka môže obsluhovať až päť miestností ,

Spoločnosť Toshiba ponúka jeden z najširších sortimentov chladičov Multisplit R32 pre európsky rezidenčný trh. V porovnaní so systémami R410A môže zníženie jeho množstva chladiva až o 30 percent umožniť zníženie emisií CO2 o 77 percent v tonách. Najdôležitejšie je, že R32 poskytuje skutočne presvedčivú ponuku pre spotrebiteľov so zreteľom na energiu, ktorí sa starajú o životné prostredie.

V srdci nového systému R32 Multisplit dve vysoko účinné a nízkošumové vonkajšie jednotky pokrývajú vykurovaciu a chladiacu kapacitu od 3,3 kW do 10 kW. Vybavené pokročilým a osvedčeným jednosmerným otočným kompresorom DC a vektorom riadenou invertorovou technológiou, poskytujú hladkú a presnú reguláciu teploty pre maximálny komfort izieb. S najlepšími výsledkami pre SEER až do 6,90 a SCOP až 4,60 poskytujú tieto výnimočne nízke vonkajšie jednotky spotreby energie základ pre minimálne prevádzkové náklady v porovnaní s inými systémami s viacerými rozdeleniami.

Tri nové kompatibilné modely s vysokou stenou R32 poskytujú prvotriedne prevádzkové a komfortné funkcie na vysokej úrovni, ktoré sa hodia do každej obytnej miestnosti bez ohľadu na veľkosť a funkčnosť. Cenovo dostupný a kompaktný Mirai kombinuje tichú účinnosť a vysoký výkon v piatich veľkostiach, pre použitie tam, kde je potrebná mierna funkčnosť, napríklad v spálňach. Shorai strednej triedy je k dispozícii v siedmich veľkostiach, aby vyhovoval malým až veľkým často používaným miestam, kde energetická účinnosť a štýlový vzhľad spĺňajú požiadavky na nízky okolitý hluk a pridanú funkčnosť, ako je 3D inteligentný prúd vzduchu a špičková kvalita vnútorného vzduchu.

Pre najnáročnejších zákazníkov poskytuje Daiseikai 9 najvyššiu úroveň pohodlia a štýlu so všetkými funkciami filtračnej plazmy Shorai plus špičkovej triedy, optimalizovanú spotrebu energie, režim krbu a unikátnu funkciu redukcie šumu na vonkajšej jednotke, ktorá zaisťuje zvýšenú komfort okolia , Všetky jednotky vysokej steny R32 značky Toshiba majú diskrétnu eleganciu, ktorá sa zmieša a zosúladí so súčasnými alebo tradičnými dekormi.

Pre zákazníkov, ktorí dávajú prednosť použiteľnejšiemu priestoru na stenu, sú jednotky stojacej konzoly spoločnosti Toshiba k dispozícii v troch veľkostiach s dvojitým prietokom vzduchu, plnou filtráciou vzduchu a smerovým podlahovým vykurovaním, ktoré poskytujú pohodlné a flexibilné riešenie klimatizácie. Pre používateľov, ktorí vyžadujú diskrétnu inštaláciu, majú jednotky s šiestimi prúdmi vzduchu len výšku 210 mm a obsahujú nastaviteľný vonkajší statický tlak vzduchu a voliteľnú filtráciu vzduchu.

Dokončenie rozsahu vnútorných jednotiek umožňuje nový systém bezproblémovo kombinovať s nedávno oznámenými 4-cestnými inteligentnými kazetami kompatibilnými so štandardom R32 spoločnosti Toshiba. Tieto vysokoúčinné jednotky slúžia predovšetkým ako alternatívne multi-split riešenie pre menšie svetlo-komerčné projekty, ako sú jednopodlažné obchody a kancelárie. Vďaka elegantnému a modernému nízkoprofilovému dizajnu ponúkajú tri modely štyri rozvody vzduchu s individuálnym ovládaním mriežky a voliteľnými snímačmi obsadenia a bezdrôtovým ovládaním. Nové kompaktné kazety majú štíhly dizajn podvozku a stropy 600 x 600 mm na mriežku pre jednoduchú komerčnú inštaláciu.

Pre ešte väčšiu flexibilitu aplikácií sú všetky vnútorné jednotky bi-chladiace a sú kompatibilné s novými R32 a so staršími chladiacimi vonkajšími jednotkami R410A od spoločnosti Toshiba.

Špeciálna verzia založená na novom systéme R32 Multisplit, 2M1O, bola špeciálne navrhnutá pre dvojizbové aplikácie, ako sú malé domčeky alebo byty. Jeho mimoriadne komfortná prevádzka, ktorá dosahuje iba 45 dB (A) hladinu akustického tlaku, sa kombinuje so širokým rozsahom prevádzky od -20 stupňov Celzia až do +46 stupňov Celzia pre celoročný komfort, maximálnu účinnosť a najnižšie prevádzkové náklady.

Doplnením radu R32 Multisplit ponúka výber diaľkových ovládačov na stenu a bezdrôtové diaľkové ovládanie jednoduché až pokročilé riadenie nastavenia miestnosti a prevádzkové pohodlie.

Rovnako ako u všetkých produktov a systémov klimatizácie spoločnosti Air-to-Air a ďalších klimatizačných zariadení a systémov, nový R32 Multisplit má charakteristický znak japonského dizajnu a výroby, ktorý zaručuje výnimočnú kvalitu výroby, vynikajúcu trvanlivosť a najvyššiu spoľahlivosť v priemysle.