Kupujete novú klimatizáciu: príprava na inštaláciu

Zostať v pohodlí bez klimatizácie v lete je ťažké. Ak sa váš chladiaci systém rozpadne po oprave v horúcom dni, je dôležité, aby ste nový dostali čo najskôr. Ak ste si nedávno kúpili novú klimatizáciu, urobte nasledujúce prípravy pred inštaláciou inštaláciou.

 

Zistite, kam by mala ísť vaša klimatizácia

Zistite, kam pôjde vaša nová jednotka striedavého prúdu. Určite miestnosť vo vašom dome, ktorá potrebuje chladenie, alebo miesto, kde bude klimatizácia najužitočnejšie a najpraktickejšie. Skúsený technik vám pomôže určiť ideálne miesto.

Vyčistite pracovnú plochu pre svojho technika

Po zistení miesta pre inštaláciu striedavého prúdu vytvorte pracovnú plochu pred príchodom technika. Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste vyčistili priestor:

Zložte obrázky zo steny, ktorá je vedľa chladiaceho systému.

Premiestnite spotrebiče mimo oblasti inštalácie. Napríklad, ak technik nainštaluje jednotku striedavého prúdu do kuchyne, premiestnite mikrovlnnú rúru, hriankovač a ďalšie spotrebiče z tejto oblasti.

Prenášajte veľké kusy nábytku, ktoré môžu blokovať miesto inštalácie alebo cestu, ktorá k nemu vedie.

Pochopte, ako funguje vaša nová jednotka striedavého prúdu

Ak budete mať nové AC, je dôležité vedieť, ako ho používať. Prečítajte si príručku alebo návod na použitie dodávaný s jednotkou. Ak máte ďalšie otázky, obráťte sa na svojho technika. Väčšina technikov venuje čas zodpovedaniu vašich otázok a dokonca poskytuje tipy, ktoré vám pomôžu maximalizovať používanie vášho nového klimatizačného zariadenia.

 

Vypnite napájanie

Počas inštalácie môže váš technik požiadať o vypnutie napájania. Postupujte podľa pokynov a upozornite svoju rodinu alebo iných obyvateľov domu, že napájanie bude dočasne vypnuté.

 

Chráňte svoje dieťa pred prachom

Aj keď váš technik urobí všetko pre to, aby sa s vašim domom zaobchádzalo s maximálnou starostlivosťou, proces inštalácie vytvorí veľa prachu. Ak máte osobné veci alebo nábytok, ktorý nemôžete premiestniť, zakryte ich plachtou. Týmto spôsobom si nemusíte upratovať toľko času. Po inštalácii bezpodmienečne vysajte povrch podlahy a nábytku, aby ste sa okamžite zbavili prachu.

 

Chráňte domáce zvieratá a deti mimo cesty

Domáce zvieratá a deti môžu byť zvedavé a môžu sa dostať do oblasti inštalácie klimatizácie. Ak máte v dome deti alebo chlpatých priateľov, držte ich ďalej od oblasti, kým sa proces inštalácie nedokončí. Nechajte svojho technika vykonávať svoju prácu správne a efektívne bez rušenia detí a domácich miláčikov.

 

Ak hľadáte spoločnosť, ktorá ponúka spoľahlivú inštaláciu klimatizácie v Trnave, Galante, obráťte sa na spoločnosť lacna klima.