Manuálne vs programovateľné vs inteligentné termostaty Čo je pre vás najlepšie?

Keď je čas nahradiť váš termostat, je veľa nových a vzrušujúcich možností v technológii termostatu na výber. Môžete prejsť na programovateľný alebo inteligentný termostat a naozaj prispôsobiť pohodlie.

Manuálne termostaty stále majú svoje výhody, ale inteligentné termostaty sú vlnou budúcnosti. V duchu spravodlivosti stojí za to vážiť výhody a nevýhody všetkých troch typov termostatov: manuálne, programovateľné a inteligentné.
Manuálne vs Programovateľné vs inteligentné termostaty
1. Ručné (analógové) termostaty

Tiež známe ako analógové termostaty, ručné termostatické modely sa rýchlo vylepšujú energeticky úspornejšou programovateľnou a inteligentnou termostatickou technológiou. Manuálne termostaty sú stará škola, ale pracujú a často prekonávajú svojich fanúšikov.

Odporúčanie väčšiny odborníkov v oblasti vykurovania a chladenia je, že ak máte v súčasnosti ručný termostat a chcete ho nahradiť, zvážte modernizáciu na programovateľný model namiesto jednoduchého opätovného nákupu inej príručky. Je to 2018 - nechajte váš termostat pracovať pre vás!

Čo treba zvážiť: Napriek tomu, že ručné termostaty môžu nakupovať a inštalovať menej ako programovateľný alebo inteligentný termostat, nie sú tak presné, pokiaľ ide o presnosť teploty. Keď váš termostat nie je presný, používate viac energie a tým vynakladáte viac peňazí. Dobré poprášenie a čistenie môžu pomôcť. Prečítajte si, ako čistiť elektromechanický termostat.

Okrem toho zakaždým, keď opustíte alebo vstúpite do domu, budete musieť pamätať na nastavenie termostatu. Je ľahké zabudnúť a vynaložiť viac peňazí na chladenie, než by ste mali. Presnosť a úspora energie sú obrovskými faktormi, ktoré treba zvážiť pri hľadaní nových náhradných termostatov.
2. Programovateľné termostaty

Keď premýšľate o tom, že chladenie je zodpovedné za aspoň polovicu vašich nákladov na energiu, stojí za to zvážiť, ako ušetriť nejaké mince bez obetovania komfortu.

Prínosom programovateľných termostatov je prispôsobenie a úspory energie. Môžete naplánovať a nastaviť svoje predvoľby teploty pre každý deň v týždni. Už nemusíte manuálne nastavovať teplotu, pretože deň sa zahrieva a ochladzuje. Programovateľný termostat pozná vaše pohodlie a nezávisle vykonáva potrebné zmeny teploty v domácnosti.

Týmto spôsobom programovateľné termostaty šetria peniaze automatickým otočením termostatu nahor alebo nadol. Tiež dodávajú pohodlie nastavením termostatu počas spánku alebo mimo domova, aby dosiahli dokonalú teplotu, keď je to potrebné.

Prispôsobiteľné a prispôsobivé, programovateľné termostaty sú kľúčom k vylepšeniu pohodlia.

Veci, ktoré je potrebné zvážiť: Programovateľný termostat bude mať vyššiu cenu vopred, pretože je to zložitejšia časť vybavenia. Okrem toho budete musieť hovoriť s odborníkom o tom, ktorý programovateľný termostat je kompatibilný s vaším systémom.

Programovateľné termostaty nie sú vždy univerzálne. Odporúčame vám nainštalovať profesionálneho technika HVAC, ktorý správne nahradí váš termostat.

Nakoniec programovateľné termostaty fungujú iba vtedy, keď sú naprogramované. Bohužiaľ, veľa majiteľov domov používa svoj programovateľný termostat, rovnako ako analógový termostat - manuálne zvýšenie alebo zníženie teploty. Neprogramujte termostat správne alebo vypnite programovateľnú funkciu. Pokyny nájdete v návode na používanie. Ak máte vôbec nejaké otázky, neváhajte kontaktovať servisných šampiónov.
3. Inteligentné termostaty

Moderná rodina si zaslúži moderný termostat. Odstránením ľudskej chyby sú inteligentné termostaty najlepšou voľbou pre technologicky a ekologicky šetrných majiteľov domov.

Rovnako ako programovateľný termostat môžete použiť program na reguláciu nastavenia teploty počas celého dňa. Ale to sú len základy. Inteligentné termostaty môžete tiež ovládať zo svojho smartphonu, poskytovať energetické výkazy, prevádzkové časy a upozorňovať vás, či potrebujete nahradiť vzduchový filter.

Inteligentné termostaty sú postavené na dnešných rušných, ekologických a špičkových spotrebiteľov. Inteligentné termostaty nielenže poskytujú bezkonkurenčnú reguláciu teploty, ale aj bežia na WI-FI, čo vám umožňuje ovládať úroveň komfortu vášho domova, aj keď nie ste doma.

Vďaka výhodám inteligentných termostatov sú tieto modely na trhu "najhorúcejší" a "najlepší" termostat.

Čo treba zvážiť: Ak už máte vo svojom dome inštalovaný programovateľný termostat, inteligentný termostat nemusí byť potrebný. S programovateľným termostatom už ušetríte peniaze a energiu.