Nájdite najlepšie klimatizačné zariadenie pre váš interiér

Testujeme, vyhodnocujeme a porovnávame najnovšie klimatizácie, aby ste ušetrili čas a peniaze.

Berte na vedomie hluk

Modely, ktoré dosiahli vynikajúce alebo veľmi dobré výsledky v testoch hluku, sú tak tiché, že jediný zvuk, ktorý môžete počuť, je, že beží entilátor. Klimatizačné zariadenia, ktoré sú nie sú tiché, by mohli narušiť ľahké pražce, keď sú nastavené na nízku úroveň, a rozptýlia sa všetkými, keď sú nastavené na vysokej úrovni.

Faktor v umiestnení okna

Klimatizácia nad oknom  zvyčajne vykonáva lepšiu prácu, ktorá fúka vzduch jedným smerom. To môže byť problém, ak vaše okno nie je umiestnené na stene. Ak chcete miestnosť rovnomerne vychladiť, budete musieť nasmerovať vzduch do stredu, a preto skontrolujte, či váš klimatizátor potrebuje fúkať vzduch doprava alebo doľava. Niektoré majú ventilátory, ktoré sa otáčajú. 

Inštalujte to správne

Ak chcete čo najlepšie využiť klimatizačné zariadenie na okná, musíte ho správne nainštalovať. Väčšina jednotiek je určená pre dvojité zavesenie okien. Ak máte okenné okná, možno budete chcieť zvážiť klimatizáciu cez stenu. Uistite sa, že vaša okenná jednotka je vyrovnaná tak, aby bola vypúšťaná správne. A presuňte zariadenia, ktoré vytvárajú teplo, ako napríklad TV alebo lampu. 

Skontrolujte polohu filtra

Uistite sa, že môžete ľahko pristupovať k filtru na čistenie, čo budete robiť často, aby sa jednotka udržala v špičke. 

Inteligentné chladenie

Niektoré klimatizačné jednotky sa stali múdrejšími, čo vám umožní ovládať a upravovať ich zo svojho smartphonu. Môžete ich často prepojiť s inými chladiacimi jednotkami v domácnosti.

 Pozrite si záruku

Niektoré klimatizačné jednotky majú dlhšie záruky. Keď kupujete novú jednotku, prečítajte si informácie o webových stránkach výrobcu a požiadajte predajcu o záruku pre daný model a značku.