Niektoré odpovede na bežné otázky:

 Pri prevádzke klimatizácie je bežné vidieť akumuláciu vody na zemi pod hlavnou vzduchovou jednotkou. Ide o normálny výskyt kvôli kondenzácii vlhkosti, keď sa vymení teplo cez klimatizačný systém.
    V chladnom počasí môžete vidieť, čo sa zdá byť dymom prichádzajúcim z jednotky. Toto je len uvoľnenie pary, keď je jednotka v režime de-ice. Tiež si môžete všimnúť rozmazanie jednotky a objaviť zmrazenie. Toto je takisto v poriadku, pokiaľ systém dokončí cyklus cyklu.
    Ak spozorujete, že niektoré zásuvky nemajú dostatok prúdenia vzduchu, skontrolujte, koľko zón je otvorených. Zatvorte všetky nepotrebné zóny a uistite sa, či prúdenie vzduchu stúpa.
    Použitie funkcie časovača môže zvýšiť efektivitu. V zime môžete nastaviť klimatizáciu tak, aby začala hodinu predtým, ako vstanete. Nastavte teplotu na 21 stupňov a pomaly zvyšujte teplotu v domácnosti. To je efektívnejšie ako snaha ohrievať celý dom okamžite.
     Uistite sa, že nič neobmedzuje prúdenie vzduchu cez vonkajšiu jednotku.
    Pri zakúpení nového prístroja nepredstavujte nadmerné množstvo vzduchu    Odstráňte kondenzátorovú jednotku - kondenzátory v tieni používajú až o 10% menej elektrickej energie ako pri priamom slnečnom svetle. Neblokujte jednotku kondenzátora, pretože obmedzený prietok vzduchu zvyšuje spotrebu elektrickej energie.
    Získajte prvotriedny výkon z vášho systému pravidelným čistením alebo výmenou filtrov. Nahradenie sa odporúča aspoň raz za rok. Ak máte alergie, odporúčame častejšie nahradenie.
    Vysokokvalitná chladiaca klimatizácia má veľmi dlhú životnosť, pretože je riadne ošetrená a udržiavaná. Odporúčame každoročnú službu. Väčšina renomovaných značkových klimatizačných jednotiek má päťročnú záruku na náhradné diely a prácu, alebo v prípade, že systém má potrubie, môže prísť s desaťročnou zárukou. Teraz ponúkame aj rozšírenú balík j záruky. Požiadajte svojho dizajnéra o ďalšie informácie.
    Ceny medzi jednotlivými jednotkami sa môžu výrazne líšiť a väčšinou závisia od vášho domu a životného štýlu. V spoločnosti lacna-klima.sk sa ubezpečujeme, že navrhujeme, vyberieme a ponúkneme najvhodnejšiu jednotku na zaistenie vášho pohodlia. Môžeme vám ponúknuť možnosti, ktoré sú veľmi dostupné alebo dokonca sú k dispozícii finančné balíčky.
    Prevádzkové náklady vašej jednotky nie sú závislé len od toho, ako dlho prebehne vaša klimatizácia, ale aj od akej teploty ju nastavíte. V lete odporúčame nastaviť teplotu na 24 stupňov a v zime na 22 stupňov.

    Je vaša vonkajšia jednotka klimatizácie v blízkosti stien, prekážok alebo plôch? Naši vodiči pomáhajú, pretože sú navrhnuté tak, aby nasmerovali vzduch a preč od prekážok pod uhlom 45 °. Toto zabraňuje horúcemu vzduchu v lete a recirkulácii chladného vzduchu v zime.