Objavte svet Daikin


Ak chcete pochopiť ducha a úspech spoločnosti Daikin, musíte pochopiť Japonsko, domov spoločnosti. Vzhľadom na to, že klimatické podmienky tejto fascinujúcej krajiny spolu s obmedzenými zdrojmi vedú spoločnosť Daikin k rozvoju poprednej svetovej technológie klimatizácie, vďaka čomu je dnes spoločnosť lídrom na trhu v priemysle.

Ostrovný národ Japonska, ktorý sa nachádza vo východnej Ázii, sa vyznačuje štyrmi odlišnými obdobiami: jar, leto, jeseň a zima. A každý z nich prináša vlastné výzvy. Pridajte k tomu obrovský šírenie sever-juh Japonska: Kým Hokkaido nachádza na severe v subborealen zóne a teplomer môže zobrazovať hlboko pod nula stupňov tam v zime, sa môžete tešiť na južnej Okinawa celoročné subtropické teploty.

Z kvitnúcich čerešňových kvetov na jar, na horúcom a vlhkom lete, veľké teplotné rozdiely na jeseň a tuhá zima - zasnežené na strane Japonského mora, enormný sucha v Tichom oceáne - Japonsko má veľa čo ponúknuť. Táto klimatická rozmanitosť bola miestom pre Daikin, ktorá bola založená v roku 1924 a odvtedy si stanovila úlohu slúžiť rôznym potrebám svojich zákazníkov najlepším možným spôsobom.
Úchvatný Fuji
Účinnosť je dôležitá

Špeciálnou črtou Japonska je aj nedostatok zdrojov, čo znamená, že Japonsko sa spolieha na iné krajiny za svoju dodávku energie. To je ďalší dôvod, prečo sa kultúra energetickej efektívnosti vyvinula na začiatku japonského priemyslu, automobilov i domácej elektroniky. Spoločnosť Daikin získala v tomto ohľade niekoľko revolučných riešení. Zatiaľ čo konvenčné klimatizačné systémy chladia celú budovu, Daikin vyvinul koncept, ktorý šetrí neobsadené priestory. Inverzná technológia je ďalším príkladom inovácie spoločnosti Daikin. Používa sa na efektívne riadenie výkonu motora v klimatizačnom systéme a prispôsobuje ho požiadavkám na chladenie. V porovnaní so zariadeniami bez invertorovej technológie tieto systémy spotrebujú o 30 percent menej energie. Okrem toho spoločnosť Daikin neustále pracuje na vývoji lepších chladív, ktoré sú pre naše životné prostredie bezpečnejšie.

Daikin sa dnes usiluje o to, aby váš každodenný život bol pohodlnejší a efektívnejší. Avšak pôvod týchto snáh spočíva v Japonsku a ducha prijímania mimoriadnych výziev.