Oprava klimatizácie počas zimy

Teraz je ten pravý čas na zváženie opravy alebo servisu vašej klimatizačnej jednotky. Prečo? Pretože príde leto, veľa ľudí si uvedomuje, alebo si náhle pamätá, že ich klimatizácia nefunguje správne. Existuje veľa preventívnych údržbárskych a klimatizačných opráv, ktoré môžete urobiť teraz, aby ste z dlhodobého hľadiska ušetrili peniaze.

Opravy a údržba klimatizácie v zime

Vyčistite alebo vymeňte filtre

Mnoho majiteľov domov prekvapivo zabudlo na čistenie klimatizačných filtrov. Nemáte tendenciu otvárať prednú časť klimatizačného zariadenia, takže zvyčajne nevidíte, či sú špinavé a prašné. Čisté filtre pomáhajú zaistiť lepšiu kvalitu vzduchu a tiež pomáhajú systému pracovať efektívnejšie. To vám následne ušetrí peniaze za účet za elektrinu. Ak sa to robí pravidelne, čistenie filtrov nezaberie nič viac, ako rýchle utretie alebo prach.

Pravidelné všeobecné čistenie

Ak ste používali klimatizačné zariadenie celé leto, teraz je ten pravý čas na jeho vyčistenie. Pri vypínaní spotrebiča odoberte čistú handričku a nechajte systém utrieť, vrátane mriežky. Akonáhle to urobíte vo vnútri, očistite všetky vtáčie trusy, prach, nečistoty, lístie a podobne z vonkajšej jednotky. Najlepšie je udržiavať vonkajšiu jednotku mimo záhradných zvyškov, aby sa zaistil lepší chod. Ak sa necítite pohodlne pri čistení sami, je dobré usporiadať si klimatizačnú službu a vyčistiť ju s profesionálnou klimatizačnou spoločnosťou.

Udržujte teplotu dole

Áno, vieme, že je zima a vieme, že je zima, ale spustenie klimatizácie pri príliš vysokej teplote môže mať za následok nielen vysoké účty za elektrinu, ale môže tiež spôsobiť neefektívnosť prevádzky systému. Optimálna teplota je 21 - 22 stupňov a keď je jednociferná teplota vonku, vaša rodina by mala byť dostatočne teplá.

Vymeňte poškodené systémy

Ak je vaša klimatizačná jednotka poškodená alebo nie je hospodárna oprava, kontaktujte tím spoločnosti lacna-klima.sk. Zaistíme čas na prehliadku vášho domu a predložíme návrhy na najlepšie možnosti chladenia a kúrenia, aby vyhovovali rozmiestneniu a rozpočtu vášho domu.