Porovnanie ventilárora a klimatizácie

Investovanie do akéhokoľvek nového klimatizačného zariadenia pre vaše komerčné alebo obytné priestory by sa nemalo zaobísť bez porovnania výhod a nevýhod. Ak ste premýšľali o rozdieloch medzi klimatizáciou a ventilátorom, prečítajte si náš článok.


Počasie sa začína meniť, no niekedy, bez ohľadu na to, ako je počasie vonku, naše kancelárie sa stále ľahko stávajú horúcimi a z nedýchateľnym vzduchom. To je zvyčajne spôsobené množstvom zariadení, ktoré používame, ktoré sa môžu v priebehu času zahrievať .

Ventiláror


Ventilačný systém môže určite pomôcť vyčistiť vzduch vo vnútri priestoru, ale v skutočnosti nebude miestnosť ochladzovať.

Vzduchový vetrací systém funguje zmiešaním vzduchu vo vnútri priestoru so vzduchom mimo budovy a následným uvoľnením do miestnosti. Konečným výsledkom tohto procesu je, že kvalita vzduchu v miestnosti je oveľa lepšia.


Klimatizácia

Naopak klimatizačný systém nepoužíva žiadne vonkajšie zdroje na chladenie alebo vykurovanie miestnosti. Vzduchový systém odoberá vzduch z vnútra priestoru, zohreje ho alebo ho ochladí, v závislosti od nastavenia, v ktorom je systém zapnutý, potom recyklujte rovnaký vzduch späť do miestnosti.

Je obvyklé mylné, že medzi klimatizáciou a vetraním nie je žiadny rozdiel. Porozumenie týchto rozdielov vám však pomôže pri rozhodovaní lepšie informovaný.

Špecializovaný tím v spoločnosti lacna-klima.sk už dlhé roky montuje klimatizačné systémy na mieru.  V ponuke má značkové klimatizácie pre domy, byty a kancelárske a iné komerčné priestory.