Praktické rady pre používanie klimatizácie

Počas teplého leta,  nie je možné si predstaviť pohodlie bez klimatizácie v našich domoch, na pracoviskách, vo vozidlách.

Najmä v náročných dňoch je posledná vec, ktorú potrebujete, aby sa pokazila vaša klimatizácia. Aby sa zabezpečilo, že vydrží dlho a fungujú efektívne, je dôležitá starostlivosť. Je veľa vecí, ktoré by ste mali robiť ako súčasť pravidelnej údržby. Existujú však aj jednoduché veci, ktoré zvyčajne robia, čo by sa malo vyhnúť, pretože môžu poškodiť časti jednotky alebo jej činnosť.

Čo robiť so svojimi klimatizačnými zariadeniami

Väčšina ľudí vypne klimatizáciu, keď nie sú doma. A to má zmysel, ak chcete ušetriť energiu a peniaze, ale nie za extrémne horúcich dní. Ak sa vonkajšia teplota zvýši nad 30 ° C, akonáhle prepnete klimatizáciu, teplo sa vráti a zostane vo vašich miestnostiach. Akonáhle zase zapnete klimatizáciu, ochladenie domu späť na pohodlnú teplotu skutočne spotrebuje viac energie, než nechať bežať klimatizáciu po celú dobu. Preto sa odporúča, aby ste namiesto úplného vypnutia nastavili termostat o niekoľko stupňov a nechajte ho fungovať, keď nie ste okolo.

Nikdy neblokujte odvzdušňovač s nábytkom, kobercom alebo rastlinou. Pre dokonalú rovnováhu vzduchu a účinnosť klimatizácie je nutné, aby boli vetracie otvory voľné a čisté.
Nezanedbajte vzduchové filtre. Vzduchové filtre zhromažďujú nečistoty a nečistoty skôr, než skončia vo vzduchu alebo sa nahromadia vo vašej jednotke. A keď kondenzátor neustále funguje, tieto častice nečistôt sa vytvárajú oveľa rýchlejšie, čo ovplyvňuje účinnosť vašej jednotky. Skontrolujte filtre raz ročne a vyčistite ich a v prípade potreby ich vymeňte.

Existuje mnoho spôsobov, ako čistiť klimatizáciu, ale umývanie elektrickým prúdom určite nie je jedným z nich. Nikdy nepoužívajte prístroj na umývanie, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu cievky a mohlo by dôjsť k úplnému poruche jednotky.

Nepoužívajte horúcu vodu na čistenie rebier, pretože môže urýchliť koróziu spôsobenú teplom.

Nepokúšajte sa ovládať chladenie celého domu zatvorením vetracích otvorov alebo dverí. Vaša jednotka by mala byť správne dimenzovaná na priestor, ktorý potrebuje vychladnúť a akékoľvek iné použitie môže spôsobiť väčšie problémy s efektívnosťou. Zónový systém môže byť správnym riešením, ak chcete regulovať teplotu v rôznych miestnostiach.

Nikdy sa nepokúšajte diagnostikovať a opravovať vaše problémy so vzduchom. Údržba je niečo, čo môžete urobiť bez odbornej pomoci pri riešení problémov vždy volá dodávateľa klimatizácie.