Pripravte klimatizáciu na leto

Keď sa sneh roztaví a teplota sa začne ohrievať, vaša klimatizácia, ktorá nebola dlho v prevádzke, musí začať čerpať studený vzduch hneď, ako ho potrebujete. Rovnako ako spustenie starého auta, prepnutie spínača na starnúcu a zhoršujúcu sa klimatizačnú jednotku môže byť situáciou, ktorá sa blíži vášmu oči a modlitbe.


Vyhýbajte sa bolesti hlavy


Doprajte si  pokoj a pripravte sa na leto. Vykonajte jednoduchú preventívnu údržbu, aby ste zabezpečili, že klimatizácia bude bežať predtým, než sa zobudíte do prvého horúceho letného dňa roka v kabáte potu.


Nezabudnite: pred vykonaním akejkoľvek údržby vášho domáceho chladiaceho systému vypnite termostat a odpojte istič pre vašu klimatizačnú jednotku do polohy "vypnuté".


Vyčistite alebo vymeňte filtre

Tu je jednoduchý. Nezabudnite filter nahradiť alebo vyčistiť každý mesiac. Zanesený vzduchový filter obmedzuje prúdenie vzduchu a môže potenciálne zamrznúť cievky na vašej jednotke. Obmedzené prúdenie vzduchu spôsobuje, že vaša AC prevádzka je silnejšia a dlhšia, s vyššou spotrebou energie a zvýšeným nákladom na energiu.

Majte na pamäti, že existuje veľa druhov dostupných filtrov. Filter redukujúci alergény nahromadí prach a zvyšky oveľa rýchlejšie, takže si vyžaduje častejšiu pozornosť.

Nie je dôvod, aby to nebolo. Je to jednoduché, trvá len málo času a zabraňuje vzniku problémov s klimatizáciou.


Čistenie potrubia môže byť potrebné ak:

    Z vašich vetracích otvorov vystupuje zápach
    Môžete vidieť nečistoty alebo vlasy z domácich zvierat
    Dom bol nedávno zrekonštruovaný

V opačnom prípade čistenie kanálov pravdepodobne nemá zmysel. Dajte si pozor na technológie, ktoré sa snažia podvádzať vás na služby, ktoré nepotrebujete.

Vyčistite kondenzátor a cievky

 

Klimatizácia s kondenzátorom a cievkami Vyčistite cievky a kondenzátor pred prvým spustením klimatizácie v lete.

Akékoľvek nahromadenie kondenzátora AC môže zabrániť prúdeniu vzduchu a prenosu tepla, čo obmedzuje výkon vašej klimatizácie a potenciálne spôsobuje problémy. Ak zariadenie nezakrývajte počas zimných mesiacov, určite ju budete musieť vyčistiť predtým, než sa pokúsite použiť v letných rolách.

Skontrolujte linky chladiacej kvapaliny

Skontrolujte chladiace vedenia, potrubia alebo rúrky vedúce z kondenzátora do vnútra domu (do výparníka). Tieto by mali byť úplne pokryté izoláciou, aby sa zabránilo strate energie. Môžete ich zakryť penovými izolačnými rukávmi alebo použiť penovú izolačnú pásku.