Pripravte klimatizáciu na zimu

Zimné obdobie sa neúprosne blíži. Jednou z vecí, ktoré môžu majitelia domov urobiť, je pripraviť klimatizáciu na zimu Pravidelný jesenný servis pomáha maximalizovať životnosť vašej jednotky.

Odpojte napájanie

Aj keď mnohí ľudia jednoducho znižia teplotu na termostate, aby sa počas chladného obdobia zohrievali, je dobré úplne vypnúť jednotku striedavého prúdu. Krátke obdobie teplého počasia počas zimy môže spôsobiť, že termostat sníma vnútornú teplotu správne, čo môže spôsobiť, že zariadenie sa zapne klimatizácia. To môže do jednotky vtiahnuť vlhkosť alebo sneh a zvýšiť pravdepodobnosť korózie. Tomu môžete zabrániť tak, že:

Vyčistite systém

Za nepriaznivého počasia by mohli vonkajšie klimatizačné jednotky zostať zakryté trusom migrujúcich vtákov a spadnutými listami. Čistenie zvyškov je nevyhnutnou súčasťou zimovania vašej jednotky, pretože nečistoty a iné nežiaduce prvky môžu spôsobiť poruchu, keď sedia na zariadení dlhšie. Predtým, ako príde sneh, venujte čas tomu, aby ste sa zbavili prachu, špiny, mŕtvych bugov, vtáčích trusov, trávnych odrezkov, vetvičiek a listov. Naviac opláchnite jednotku záhradnou hadicou. Počas zimy nezabudnite zo systému klimatizácie odstrániť sneh a iné zvyšky, najmä po búrke.

 

Pridajte izoláciu

Dôležitou súčasťou zimovania vašej jednotky striedavého prúdu je inštalácia rúrkovej alebo gumovej penovej izolácie okolo vašich rúr na striedavý prúd na ochranu pred zamrznutím. Pri výbere izolácie choďte so samolepiacim materiálom s nátrubkami a lakťami, ktoré sa prispôsobia krivkám a ohybom a vytvoria tesné tesnenie. Počas chladného obdobia pravidelne kontrolujte svoju izoláciu, aby ste sa uistili, že materiál zostáva tesný.

 

Zakryte jednotku

Klimatizačné systémy síce vydržia sneh, dážď, poskytujú však malú ochranu pred listami, orechmi a semenami. Nežiaduce úlomky môžete udržiavať na uzde správnym zakrytím jednotky.

Aj keď ste vykonali fantastickú prácu so zimnou údržbou vašej jednotky, stále ju musíte každý týždeň skontrolovať, aby ste sa uistili, že váš systém zostáva čistý a kryt zostáva v bezpečí. Ak zistíte problémy s niektorým z komponentov,