Pripravte váš dom na nízke teploty

Počas zimných mesiacov je potrebné urobiť opatrenia, aby bol v dome zachované príjemné teplo.Je potrebné urobiť niekoľko jednoduchých krokov na prípravu domu na nízke teploty.

Postupujte podľa týchto tipov na boj proti nízkym vonkajším teplotám:

Skontrolujte tesniace a klimatické pásy okolo dverí a okien. Odporúča sa  utesniť okenné rámy a prípadné trhliny, z ktorých by mohol unikať vzduch.

Zvážte možnosť kúpy  izolovaného krytu vášho ohrievača teplej vody.

Krb je dobrým zdrojom tepla, ale skôr ako ho zapnete, uistite sa, že váš komín je vyčistený a skontrolovaný odborníkom. Krb by mohol uvoľniť oxid uhoľnatý, ak nie je riadne vyčistený a udržiavaný.

Držte krbovú kachľu uzavretú, keď ju nepoužívate.

Dbajte na to, aby závesy, nábytok alebo iné dekorácie neblokovali vyhrievacie otvory.

Dvere skrinky nechajte otvorené cez noc, aby umožnili cirkuláciui teplého vzduchu okolo potrubia.

Ak bude váš domov prázdny počas chladných období, skontrolujte vypúšťanie vodovodných potrubí.

Nastavte ako prioritu výmenu filtra vzduchu. Tým sa zabráni obmedzeniu toku vzduchu, ktorý by mohol zhoršiť respiračné problémy.

Pridajte závesy, ktoré vám pomôžu udržiavať teplý vzduch v domácnosti. Je ľahké stlačiť teplý vzduch na okno s veľmi tenkou záclonou

Koberce položte na podlahu z tvrdého dreva a dlažby, aby ste udržali doma teplejší, keď sú vonkajšie teploty nízke.

Uistite sa, že vaša klimatizácia bola skontrolovaná technikom a je spôsobilá pracovať s maximálnou účinnosťou počas chladných mesiacov. Navyše profesionálna bezpečnostná kontrola vášho klimatizačného systému zabezpečí, že nebude dochádzať  nedochádzalo k úniku alebo k emisiám oxidu uhoľnatého.

Nepokúšajte sa používať rúru, gril alebo kachle na ohrievanie vášho domu.