Rady na opravu klimatizácie 1. časť

Klimatizácia je poškodená.

Je to prvý horúci deň leta a už ste dostali mobilný telefón v ruke, aby ste sa obrátili na techniku ​​opravy klimatizačných zariadení v Hot Point, pretože myšlienka trpieť teplom bez klimatizácie je jednoducho nemysliteľná.
Jednoduchá údržba  šetrí čas a náklady na opravy

akokoľvek sme ochotní a schopní vyjsť a pozrieť sa na jednotku vo vašom dome, môžete si ušetriť nejaké mince riešením problému a jednoduchými opravami na vlastnú päsť. Niektoré problémy so striedavým prúdom môžu byť ľahko diagnostikované a opravené, ak ste dokonca trochu mechanicky naklonený.


Pred vykonaním akejkoľvek preventívnej údržby centrálnej alebo okennej klimatizačnej jednotky uistite sa, že prerušovač preklopíte do polohy "vypnuté".

 
Najbežnejšie problémy s klimatizáciou


 1. Chladivo preteká
  Bežné problémy a riešenia problémov s klimatizáciou Opätovné spustenie systému AC môže byť jednoduchšie, ako si myslíte.

  Jednotka vo vašom dome bola pri inštalácii buď nabitá, alebo unikla.

  Pridávanie chladiva do jednotky nie je skutočným riešením. Možno to bude pravda, ale nie. Množstvo chladiva v jednotke musí byť veľmi presné a presne zodpovedať špecifikácii výrobcu. Pochopte, že inštalácia s nízkou úrovňou napájania je zriedkavá a ak je vaša klimatizačná jednotka nízka v chladiacej kvapaline, je s najväčšou pravdepodobnosťou problém s únikom a musí byť okamžite opravená. Musíte zistiť, prečo vaše AC uniká a čo môžete urobiť, aby ste to vyriešili.
  Riešenie

  V komerčných zariadeniach s okamžitou potrebou chladenia môže byť na začiatku potrebné opätovné nabíjanie, aby sa prevádzka mohla udržiavať. Musíte však nájsť a odstrániť únik kvôli vyriešeniu problému.

  Oprava úniku v systéme striedavého prúdu je často najlepšie ponechaná skúseným odborníkom. Najmä ak je netesnosť vo ventile, prístupový otvor, cievky kondenzácie alebo výparníka. Tieto opravy zahŕňajú často nejaké ťažké spájkovanie.


  Ak sa vám problém podarí diagnostikovať ako malé únik chladiaceho média, môžete urobiť rýchlu opravu. Pre domáce a malé komerčné systémy môžete použiť súpravu na opravu netesností Freon pre malé úniky v systéme. Kompresor nasáva tesnenie cez systém a opravuje malé úniky.

  Ak vaša klimatizačná jednotka stále preniká chladivom, kontaktujte nás. Dáme vám vedieť, čo bude potrebné na odstránenie netesnosti, a ak by ste mali najlepšie opraviť alebo vymeniť klimatizačné zariadenie.

 2. Motor dúchadla sa nezapne

  Keď sa klimatizácia nezapne a motor ventilátora nezhasne, môže sa s vašou jednotkou vyskytnúť viacero problémov.
  Riešenie

  Mohlo by to byť rovnako jednoduché ako vypnutie. Skontrolujte panel prerušenia. Vaša klimatizačná jednotka pravdepodobne má dva rôzne ističe, jeden pre kondenzátor a druhý pre ventilátor. Ak je zapnutý do polovice, najprv ho úplne vypnite a znovu ho zapnite. Ak sa pri pokuse o spustenie jednotky prerušuje prerušovač, môže dôjsť k poruche a je potrebné ho vymeniť.

  Prepínačom prepúšťania môže byť zdrojom problému. Buď vyprázdnený vypúšťací kábel vypol spínač a zablokoval prístroj, alebo samotný spínač zlyhal. Uistite sa, že odtoková hadica alebo hadica nie je uvoľnená a funguje tak, ako to má.

  Okrem toho môže byť dôvodom aj chybné alebo poškodené zapojenie. V tomto prípade je pravdepodobné, že si lepšie vyberiete odborníka v oblasti klimatizácie na riešenie problémov vášho termostatu a zvyšku zapojenia do a zo vášho klimatizačného zariadenia. Ak nepoznáte presne to, čo robíte, pravdepodobne to nestojí za to vyriešiť sám.