Rady na opravu klimatizácie 2. časť

  1. Cievka je zmrznutá


Zmrazený okenný klimatizátor , Obmedzený prúd vzduchu na cievky vo vašej klimatizácii môže spôsobiť zmrazenie.

Zmrazená cievka je jedným z najčastejších dôvodov, prečo klimatizačné zariadenia nevyfukujú studený vzduch. Našťastie je to aj problém, ktorý sa často dá vyriešiť bez toho, aby ste museli požadovať profesionálne opravy.

Riešenie

Existuje mnoho dôvodov, prečo je vaša cievka klimatizácie zamrznutá:

    Prúdenie vzduchu je obmedzené (zvyčajne zo špinavého filtra)
    klimatizácia má nízky obsah chladiaceho média
    Teplota vonku je príliš nízka - zvyčajne sa stáva cez noc
    Zlomené časti

Vypnite klimatizačnú jednotku a nastavte ventilátor na spustenie (zvyčajne "auto") na termostatu, aby sa roztopil ľad okolo cievky. Skontrolujte vzduchový filter a výparník na špinu a nečistoty. Vyčistite to. Skontrolujte potrubie pre prekážky alebo odpojenia a skontrolujte, či nie sú zablokované žiadne registre. Ak vaša klimatizácia stále zamrzne, máte buď nízke chladivo (únik!), Alebo by mohlo dôjsť k poškodeniu chladiaceho potrubia.


4. Jednotkové cykly zapínania a krátkeho cyklu

Keď sa klimatizácia opakovane spustí a zastaví každých pár minút, vinník by mohol byť bohužiaľ jedným z mnohých vecí. Problém by mohol byť taký jednoduchý ako zlý termostat, špinavý filter alebo únik chladiva. Alebo by to mohlo byť viac štrukturálny problém - umiestnenie vášho termostatu by mohlo spôsobiť problém, alebo samotný systém klimatizácie je príliš veľký pre váš domov alebo miesto podnikania.

Riešenie

To je často úzko spojené s príčinami zmrazeného klimatizačného zariadenia, preto postupujte rovnako, aby ste sa pokúsili vyriešiť problém.

Stáva sa to zlomený záznam, začnite čistením alebo výmenou filtra. Toto je najčastejšia príčina problémov s klimatizačnými zariadeniami. To isté platí pre únik chladiva. Nemôžeme to dostatočne zdôrazňovať: stačí, keď si Freon nevyrieší nič. Musíte nájsť únik a opraviť ho.

Ak ste vyskúšali všetko, za stratou a opravy sú mimo vašich schopností, kontaktujte lacna-klima.sk a my to urobíme. Nebudeme sa stať vašou službou doručovania chladiva a nebudete musieť stráviť stovky eur. Naši technici zisťujú a odstraňujú problémy namiesto liečenia symptómov.