Rady na opravu klimatizácie 3. časť


 1. Klimatizácia zapácha

  Keď sa voda zberá v klimatizačnej jednotke klimatizačnej jednotky, baktérie sa vytvárajú a môžu spôsobiť zápach, ktorý sa podobá vôňu moču alebo octu. Keď zapnete váš klimatizácia v týchto podmienkach, môže nechať celý dom voňavý čerstvý v najhoršom spôsobe. Problémom môže byť unikanie nemrznúcej zmesi, hniezda voľne žijúcich zvierat, starý filter alebo záludný maznáčik. Ale čo sa stane pri otvorení okien a postrek osviežovač vzduchu nefixuje zápach?
  Riešenie

  Neexistuje žiadny spôsob, ako presne vedieť, čo je nesprávne s vašou páchnoucou klimatizáciou bez kontroly. Iste, je to len vôňa, ale v závislosti od toho, čo sa deje s vašou jednotkou, môže byť vaše zdravie ohrozené.

  Najskôr skontrolujte, či nie je poškodená vonkajšia časť zariadenia. Má nejaké zviera vstúpiť? Má váš domáce zviera ľahký prístup k nemu? Pozrite sa na filter - možno bude potrebné ho vymeniť. Ak nemôžete nájsť riešenie pre váš pachový klimatizačný prístroj, môže dôjsť k úniku a budete ho potrebovať čo najskôr. Obráťte sa na Hot Point a my to urobíme. Sme rýchly, efektívny servis so záujmom udržať váš domov pohodlné po celý rok.

  6. Klimatizačná jednotka odfukuje horúci vzduch

  Je to letný deň a práve ste zistili, že vaša klimatizačná jednotka fúka horúci vzduch. Predtým než urobíte čokoľvek iné, skontrolujte termostat. Uistite sa, že ste ho náhodou neopustili, alebo ho nastavili na "teplo" alebo "ventilátor". Umiestnenie na "cool" alebo "auto" by malo vyriešiť váš problém. Toto je bežná nehoda, ktorá môže byť spôsobená jednoduchým skĺznutím alebo nárazom prsta.
  Riešenie

  Stále čítate, čo nemusí byť dobrá vec. Skontrolovali ste svoj termostat, nie je na "teplo" alebo "ventilátor", ale vaša klimatizácia stále čerpá horúci vzduch. Teraz je čas kontaktovať odborníkov.

  Neexistuje spôsob, ako presne vedieť, čo sa deje s vašou klimatizačnou jednotkou bez toho, aby sme jej mohli dať pozrieť. Váš klimatizačný systém vyfúkne teplo namiesto chladného vzduchu, možno budete potrebovať len malú opravu, ale ak ho nebudete čoskoro kontrolovať, mohli by ste riskovať niektoré nákladné výdavky po ceste.

  Servis klimatizácie v Bratislave, Trnave a Galante zabezpečí lacna-klima.sk