Rozhodnite sa, či chcete opraviť alebo vymeniť klimatizačný systém

Leto je tu a to znamená , plávanie a teplejšie počasie. Znamená to aj klimatickú sezónu a letos v lete sa opravy klimatizačného systému dostanú s rastúcimi nákladmi na chladivo R22, všeobecnejšie známe ako Freon ™.

Hovorili sme s vami o tom, že fáza R22 už vyšla skôr v tomto roku a produkcia chladiva R22 už klesla o 90%. Do roku 2020 bude výroba zakázaná. Majitelia domov teraz čelia rozhodnutiu o tom, či opraviť alebo nahradiť systém pomocou chladiaceho média R22 z hľadiska peňazí aj z hľadiska životného prostredia.

Riešenie fázy R22 pridalo nové faktory, ktoré je potrebné zvážiť, ak uvažujete o oprave alebo výmene klimatizačného systému. Napríklad niektorí tvorcovia chladiacich kapacín predávajú lacnejšie alternatívy k R22, často označované ako náhradné chladiace kvapaliny, ale tieto alternatívy sú lacnejšie len v krátkodobom horizonte.

Dobíjanie starších klimatizačných jednotiek s týmito alternatívnymi chladivami by mohlo skutočne poškodiť jednotku a vytvoriť drahšie problémy. Tieto tzv. Kvapalné chladiace kvapaliny tiež zrušia akúkoľvek platnú záruku výrobcu. "

Kvôli vypršaniu fázy R22 priemysel HVAC vidí náklady na opravu starších klimatizačných jednotiek, ktoré potrebujú dodatočné chladenie R22 o 300 až 400%, a že sa očakáva, že náklady sa budú naďalej zvyšovať, keď sa blíži let.

Nové klimatizačné zariadenia používajú chladiace médium R410A, ktoré je šetrnejšie k životnému prostrediu, iné chladivo, ktoré nemožno kombinovať alebo používať v existujúcich klimatizačných jednotkách alebo tepelnom čerpadle určenom pre R22. V súčasnosti sa očakáva, že rekuperácia a recyklácia R22 bude pre existujúce systémy primerané, aj keď za oveľa vyššie náklady, čo dáva vlastníkom domov čas na modernizáciu systémov pred obdobím vyraďovania.

"Majitelia domov nemusia teraz nahradiť svoj klimatizačný prístroj, ale je dobré, aby v tejto situácii poznali svoje možnosti," dodal Moody. "Je dôležité vedieť, že nemôžete miešať R22 a R410A. Keď je nainštalovaný nový systém R410A, musia byť vymenené vonkajšia cievka a zariadenia a prepojovacie potrubia chladiva potrebujú kontrolu. Tieto novšie systémy sú často oveľa energeticky účinnejšie a môžu výrazne šetriť náklady na energiu, hlučné znečistenie alebo dokonca využívať alternatívne zdroje energie, ako napríklad solárnu energiu. "

Spoločná životnosť mnohých domácich klimatizačných jednotiek je 8 až 10 rokov, čo pomôže majiteľom domov určiť nákladovú výhodu buď zaplatiť zvyšujúcu sa cenu za R22 na opravu starších jednotiek v porovnaní s modernizáciou. Medzi ďalšie výhody, ktoré prináša modernizácia, patrí možnosť využívať energetické zľavy ponúkané a zvyšovanie energetickej účinnosti vášho domu. Nové systémy budú mať tiež dlhšiu záručnú lehotu, tichšiu prevádzku a pohodu viac chladiaceho prostriedku, ktorý je priaznivý pre ozón, nehovoriac o vyššom komfortu v domácnosti prostredníctvom modernejších technológií.