Šetrite v leti pri prevádzke klimatizácie

Inteligentné klimatizačné jednotky a majitelia vykurovacích telies vedia  niečo viac než len tradičné spôsoby, ako sa vyhnúť zlému pocitu pri otváraní účtu za elektrinu.

  1. Porazte teplo

Urobte si svoj vlastný osobný pretek, aby ste sa pripravili pred vysokými účtami za energiu plánovaním dopredu pomocou tipov, ktoré sa sústreďujú na načasovanie. Rovnako ako vodiči strávili celé svoje roky pripravení na preteky, môžete naplánovať cestu skôr, ako budete potrebovať používať vaše klimatizačné jednoty a skončiť v kruhu víťaza.

Namiesto čakania na január, čo je často najchladnejší mesiac v, riešte vaše požiadavky na vykurovanie a chladenie, keď ich nepotrebujete.

Nájdete inštalačné a opravárenské spoločnosti menej zaneprázdnené a možno aj ochotné uzavrieť dohodu a pracovať okolo vášho plánu.

 

2. Celoživotné tipy pre klimatizáciu

Nie, nehovoríme o magickej klimatizačnej jednotke, ktorú kupujete raz a nikdy nemáte nahradiť. (Hoci by sme o tom hovorili, keby niekto vymyslel jeden.)

Je skutočnosťou, že klimatizácia a vykurovacie jednotky je potrebné vymeniť, rovnako ako všetky ostatné spotrebiče. Dobrou správou je, že keď sa dobre starajú, klimatizačné jednotky zvyčajne trvajú približne desať až pätnásť rokov.

Lepšia správa je, že môžete skutočne prijať opatrenia na predĺženie životnosti vašich vykurovacích alebo chladiacich jednotiek vrátane:

    Vykonávanie pravidelných kontrol, najmä po veľkej udalosti počasia, ako je krupobitie alebo búrka
    Postrekujte jednotky dole, aby ste odstránili nečistoty, prach, trávu, listy a detritus zvieraťa
    Ak je to možné, pridajte tieň nad jednotku s dobre umiestneným markíza alebo dokonca robustným dáždnikom
    Zmeňte filtre podľa plánu
    Prístroj pravidelne kontrolujte, pokiaľ ide o zalomenie, uzly, otvory a poškodenie šnúr a hadíc.

3. Spustite viac, ak chcete uložiť viac

Môže to vyzerať mimoriadne protiintuitívne, aby vás povzbudilo, aby ste spustili klimatizáciu viac, ale zostali u nás.

Všimli ste si, že keď Indianapolis zažije svoju "letnú sezónu", zdá sa, že naše klimatizačné zariadenia trvá oveľa dlhšie, aby sa ochladili na naše preferované teploty?

To preto, že väčšina z nás si myslí, že šetríme peniaze a efektívnosť tým, že čakáme, kým sa nestane príliš horúcim na to, aby sme nesťažili pred tým, než začneme naše jednotky.

V skutočnosti, ak to "nastavíte a zabudnete na to", poskytnete svojej jednotke viac času, aby ste postupne začali pracovať a cyklus.

Takže namiesto toho, aby ste sa dostali príliš horúco alebo chladne a nútili váš systém bojovať s okamžitou vysokou úrovňou výstupu, dávajte pozor na dennú teplotu, pamätajte si tipy na plánovanie dopredu, nastavte jednotku a nechajte ju robiť svoju vec v priebehu času.
4. Tipy pre klimatizáciu: Čo vedia odborníci

Aj keď je možné stať sa odborníkom na vykurovanie a chladenie, väčšina z nás nemá čas. To je to, na čo sú profesionáli!

Našťastie môžeme naďalej profitovať z tipov, ktoré zdieľajú odborníci, vrátane všetkého od najlepších hodnotení pre naše jednotky až po modely, ktoré najlepšie v našej oblasti dosahujú.

Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete využiť radu pre informácie o vzduchotechnike:

    Prečítajte si recenzie a odporúčania od spoločností, ktoré uvažujete
    Porozprávajte sa so svojimi susedmi, pretože sa zaoberajú rovnakými teplotami a problémami počasia
    Pozrite si videá svojich potenciálnych jednotiek HVAC, ktoré vám poskytnú predstavu o ich vzhľade, potenciálnom prispôsobení sa vášmu domovu a hladine hluku
    Zapojte sa do fór, zadávajte otázky a žiadajte informácie

5. Skontrolujte termostat

Nie, nemáme na mysli oko, a premýšľalo by sme, prečo stále po mrznutí trvá niekoľko hodín.

Chceme sa pozrieť na jeho polohu vo vašej domácnosti.

Je to v "prirodzene chladnom" mieste? Ak áno, môže byť príliš citlivý na zvyšok domova a stráca účinnosť.