Skutočne zlepšuje pravidelná údržba klimatizácie výkon?

Prevencia je naozaj lepšia ako liečba v mnohých ohľadoch nielen to, že využijete servis klimatizácie v Trnave, ktorá vám ušetrí peniaze jednak na poplatkoch, ktoré musíte zaplatiť za opravu a zníži váš účet za energie.

Ako znečistenie klimatizácie ovplyvňuje výkon?

Čistenie sa môže javiť ako najmenšia súčasť údržby klimatizácie, ale je zďaleka najdôležitejšie. Jedným z dôvodov, prečo ľudia využívajú servis klimatizácie Trnava, je pomôcť im zvládnuť väčšinu čistenia - to je často potrebné, keď ste zanedbali, aby ste si prácu robili sami, a teraz musíme prísť a urobiť hlbokú prácu. vyčistite pomocou špeciálneho vybavenia.

Možno budete mať väčšiu tendenciu otvoriť jednotku a vyčistiť ju, keď ste počuli, že upchaté filtre bránia prúdeniu vzduchu, čo znamená, že vzduch musí viac tlačiť, aby sa dostal cez ďalší tlak a teplo do cievok výparníka. Prečo na tom záleží? No, ak sú vo filtri nečistoty a nečistoty, vzduch, ktorý teraz cirkuluje vo vašej domácnosti, nie je taký čistý, ako by mal byť, a dodatočné teplo vložené do cievok môže často viesť k ich rozpadu. Ak extra teplo neabsorbuje výparník, automaticky ste dostali klimatizáciu, ktorá spotrebuje o 5 - 15% viac energie!