Tipy na údržbu klimatizácie pre majiteľov domácich zvierat

Tipy na údržbu klimatizácie pre majiteľov domácich zvierat


Naše domáce zvieratá sú našou rodinou, prinášajú nám radosť, priateľstvo a lásku. Avšak srsť, hranie môžu domáce zvieratá spôsobiť problémy s kvalitou vzduchu  vo vzťahu ku klimatizačnému systému. Tu je niekoľko tipov na údržbu klimatizácie, ktoré treba urobiť, ak vlastníte domáce zvieratá.

Výmena filtra


Domáce zvieratá sú ako rodina. Ak máte nejaké chlpaté bytosti, ktoré sú  vo vašom dome, potom budete musieť filter meniť častejšie. Mačacie a psie chlpy, rovnako ako srsť, sa dostávajú všade vo vašej domácnosti - vrátane vzduchového filtra! Je tiež dôležité poznamenať, že v závislosti od sezóny možno budete musieť filtre meniť častejšie. Napríklad zvieratá majú tendenciu sa zbavovať srsti viac, keď je počasie horúce.

Čistiace a tesniace potrubia


Hlavným účelom vzduchových potrubí je prepravovať vzduch vo vašom dome. Teraz, ak sú vzduchové kanály špinavé a naplnené srsťou, môžete horšie dýchať. Je to preto, že srsť bude neustále cirkulovať vo vzduchu a vo vašom dome. Čistenie vzduchových potrubí pravidelne odstraňuje prach, pach a zvyšky a zabraňuje ich cirkulácii vzduchu vo vašom dome.


V spoločnosti ACT lacna-klima.sk vieme, ako udržať vašu domácu kvalitu ovzdušia čistú a zaručiť, že vaše domáce zvieratá nebudú mať vplyv na ovzdušie. Pre viac informácií nás kontaktujte ešte dnes!