Udržiavajte vnútornú teplotu vhodnú aj pre vaše deti

Starostlivosť o dieťa si vyžaduje úplnú pozornosť rodiča. Rozkošné deti sú od všetkého závislé od ich opatrovateľov, vrátane udržiavania ich telesných teplôt pod kontrolou.

Pomer povrchu tela k hmotnosti dieťaťa je trikrát vyšší ako priemerný dospelý. Nemajú dostatok telesnej hmotnosti, aby im pomohli samoregulovať svoju telesnú teplotu, keď je bezprostredné okolie príliš horúce alebo príliš chladné. Výsledkom je, že bábätká strácajú telesnú teplotu štyrikrát rýchlejšie ako dospelí a sú náchylnejšie na vyčerpanie z tepla.

 

Keď sa doma cítite príliš horúco alebo príliš chladno, je pravdepodobné, že to vaše dieťa má ešte horšie. Pohodlie vášho dieťaťa môžete zaistiť tak, že vaše vykurovacie a chladiace systémy doma budú vždy v najlepšej forme.

Extrémne teploty a zdravie detí

Deti sa potia menej ako dospelí, čo znamená, že ich telá sa nemôžu samy ľahko ochladiť. Preto sa môžu bábätká a deti vo všeobecnosti rýchlo zohriať a dehydratovať, keď sa počasie zahreje. Mohli by sa vyvinúť príznaky chorôb súvisiacich s teplom, ako je vyčerpanie z tepla alebo dokonca úpal.

Chladné počasie tiež nie je pre batoľatá to najlepšie.Pri každom poklese ideálnej teploty pokožky o jeden stupeň potrebujú bábätká o 10 percent viac kyslíka na tvorbu telesného tepla. Deti sa netrasú (čo je prispôsobenie tela chladu, ktoré nám umožňuje vytvárať teplo trením), takže ich malé telá sa vyrovnávajú tepelným stratám tým, že využívajú viac energie a kyslíka, aby zostali v teple. 

Ani jeden scenár nie je pre bábätká ideálny. Bolo by lepšie a jednoduchšie zaistiť ich pohodlie a pohodu udržiavaním chladnej a dobre kontrolovanej teploty vo vašom dome. 

Vylepšené pohodlie a kvalita spánku

Udržiavanie pohodlnej vnútornej teploty bez ohľadu na to, či je leto alebo zima pre batoľatá najlepšie. Je to jediný spôsob, ako sa ubezpečiť, že vaše dieťa nie je prehriate ani chladené. A čo je dôležitejšie, vaše dieťa s väčšou pravdepodobnosťou získa kvalitný spánok, keď ho nerušia rýchle zmeny teploty cez noc.