Udržujte nízke náklady na klimatizáciu

Najlepší spôsob, ako znížiť náklady na energiu, je inštalácia nového vysoko účinného systému.

V lete vaše klimatizačné systémy pracujú niekedy 24 hodín denne, aby vaše obytné a komerčné vlastnosti boli v pohode a príjemné. To je dôvod, prečo sa vaše účty za elektrinu dostanú v priebehu najhorúcejších mesiacov dosť vysoko a ak vaše klimatizácie udržiavajú vás v pohode, vysoké účty za elektrinu určite prinesú pot.


Najlepší spôsob, ako znížiť náklady na energiu, je inštalácia nového vysoko účinného systému. Avšak bez ohľadu na to, ako efektívny je váš spotrebič, musíte stále dodržiavať určité kroky, aby ste zabezpečili, že váš systém pracuje na špičkovej výkonnosti, takže sa ubezpečte, čo najlepšie vynakladáte na peniaze, ktoré utratíte. Existuje niekoľko tipov, ako ušetriť 20 až 50% nákladov.
Udržiavanie klimatizácie pravidelným servisom je základným faktorom, rovnako ako udržiavané systémy vám ušetria peniaze tým, že predĺži životnosť vašej jednotky. Okrem toho pravidelná údržba zvýši svoju účinnosť o 30%.
Musíte pravidelne vymenovať alebo čistiť filtre, pretože preťažené a znečistené filtre zabraňujú normálnemu prúdeniu vzduchu a výrazne znižujú účinnosť vašej klimatizácie. Zmena špinavých filtrov čistými filtrami môže znížiť spotrebu energie o 5 až 15%.
Takisto je potrebné dbať na to, aby nedochádzalo k úniku káblov, pretože chyby vo vašich potrubných systémoch spôsobia, že vaše jednotky klimatizácie budú bežať dlhšie, než je potrebné, a súčasne spôsobia, že stratíte stovky dolárov ročne.
Počas prevádzky vašej jednotky by ste mali dvere a okná stále zatvárať. Na začiatku každej sezóny skontrolujte tesnenie medzi striedavým prúdom a rámom okien, aby sa zabezpečil, že chladný vzduch nevyteká z vašej miestnosti.
Tiež je potrebné zabezpečiť, aby váš termostat pracoval efektívne. Váš termostat môžete nastaviť tak vysoko, ako potrebujete, aby sa cítil pohodlne v najhorúcejších mesiacoch. Avšak čím je menší rozdiel medzi vnútornou a vonkajšou teplotou, tým nižší bude váš účet za energiu. V prípade, že ste preč, mali by ste mať svoje vlastnosti teplejšie ako normálne.
Keď potrebujete viac ako bežnú údržbu, uistite sa, že zamestnáte najnáročnejšieho servisného technika, ktorý správne diagnostikuje problém a nájde najlepšie, najrýchlejšie a najlacnejšie riešenie.