Užívajte si výhody bezchybnej klimatizácie

Javí vaša klimatizácia známky opotrebenia? Skúsený technik by mal byť schopný opraviť chybné systémy bez obáv. Ak však vlastníte staršiu klimatizáciu, kúpa novej klimatizácie je pravdepodobne nákladovo efektívnejšia možnosť.

Ak hľadáte efektívnejšiu náhradu vášho tradičného potrubného systému, zvážte prechod na bezkanálové jednotky.

Tu je niekoľko spôsobov, ako vám klimatizácia bez kanálov môže poskytnúť vyššiu hodnotu za vaše peniaze:

Viac obytného priestoru

Klimatizácie bez kanálov sú menšie ako ich náprotivky s potrubím a pretože na objemné potrubie už nie je potrebné viac priestoru, získate väčší obytný priestor. Sú tiež nenápadné, pretože ich môžete nainštalovať vysoko na stenu. Ak žijete v menšom dome, môžete sa dokonca rozhodnúť pre mini-split systém.

Znížený hluk

Tradičné klimatizácie môžu byť hlučné. Možno si pamätáte, že vás zaskočil zvuk pískania vzduchovodom. Zvuk, ktorý pec vydáva, keď sa zapína alebo vypína, vás môže tiež upútať uprostred noci.

S bezkanálovým systémom nemáte žiadne skúsenosti. Jednotky bez kanálov vám umožnia spať bez prerušenia, pretože tieto jednotky takmer nevydávajú žiadny zvuk. Sú ideálne pre ľahké podvaly alebo rodiny s novorodencami.

Lepšia kvalita vnútorného vzduchu

Hromadenie nečistôt, prachu a domácich miláčikov môže okrem iných dráždivých látok negatívne ovplyvniť kvalitu vnútorného vzduchu (IAQ) alebo kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti. Tieto kontaminanty bývajú vo vašom potrubí a zakaždým, keď sa vaša klimatizácia zapne, dostanú sa potrubím do vášho domu. Vzduchový filter jednotky ich preoseje, ale menšie častice si stále môžu nájsť cestu von cez prieduchy.

Systémy bez kanálov sú ideálne pri hľadaní zlepšenia IAQ. Nedostatok potrubia vás zbaví starostí s kontaminantami, ktoré sa nachádzajú v oblastiach, na ktoré sa nemôžete dostať. Tiež si udržujete svoju domácnosť zdravú a vyhýbate sa dodatočným nákladom spojeným s čistením potrubí.

 

Znížené účty za energiu

Systémy bez kanálov pomáhajú niekoľkonásobne znižovať účty za kúrenie a chladenie. Po prvé, sú oveľa menšie ako tradičné potrubné systémy, čo znamená, že spotrebujú menej energie. Po druhé, dávajú vám kontrolu nad tým, kam sa zohrieva alebo chladí vzduch