Všetko o mini-split systémoch

Káblové klimatizačné systémy sa v súčasnosti stávajú veľmi populárnymi z rôznych dôvodov. Tiež známe ako mini-split, tieto systémy poskytujú chladiace schopnosti bez mnohých problémov spojených s nastavením. Pomocou bezpotrubného systému majitelia domov môžu lepšie regulovať teplotu z miestnosti do miestnosti a zároveň znižovať energetické straty typické pri neefektívnej práci s potrubím.

Nasledujúce informácie môžu slúžiť ako príručka pre tých, ktorí majú záujem o inštaláciu mini-split vo svojich domoch. Patria sem hlavné komponenty takýchto systémov, ako sa typicky vyskytujú miniatúrne rozdelenia a početné výhody, ktoré prináša vylúčenie z rovnice. Okrem domáceho používania majú tieto systémy aj širokú škálu obchodných aplikácií. To je obzvlášť dôležité pre podniky, ktoré sa snažia o ekologickejšie metódy ochladzovania štruktúry.

Ako fungujú miniatúrne systémy

Bez ohľadu na to, či sa používajú na vykurovanie alebo na chladenie, všetky systémy mini-split klmiatizácia sa skladaj z vonkajších a vnútorných prístrojov. Vonkajšia kondenzačná / kompresná jednotka tlačí chladivo, ktoré sa potom rozptýli cez vedenia, ktoré sú pripojené k vnútorným zariadeniam. Táto vnútorná jednotka sa skladá z troch prvkov, vrátane vzduchových rúrok, dúchadiel a cievky výparníka. Vnútorné vzduchotechnické jednotky sú umiestnené strategicky v celom dome, čo umožňuje efektívnejšie využitie energie.

Vzduchotechnické jednotky môžu byť umiestnené v mnohých oblastiach domova vrátane stien a stropov. To môže byť prínosom pre množstvo situácií, pretože potrebné vybavenie môže byť umiestnené mimo miesta. Navyše, umiestnením kondenzačnej jednotky vonku sa majitelia domov nebudú obťažovať prevádzkovým šumom, ktorý sa zvyčajne spája s klimatizačnými zariadeniami.

Možnosti Mini-Split systémov

Ako mnohí majitelia domov bohužiaľ vedia, konvenčné klimatizačné/ centrálne vzduchové systémy chýbajú možnosti, pokiaľ ide o konfiguráciu. To môže pre majiteľov domov len ťažko vyťažiť zo svojich chladiacich systémov. Na rozdiel od toho sú systémy mini-split dostupné v rôznych konfiguráciách. Nasledujúce možnosti umožňujú majiteľom domov prispôsobiť systém svojim presným potrebám.

Tepelné čerpadlo:

Pri dodatočných vykurovacích schopnostiach musia byť vybavené tepelným čerpadlom. Toto zariadenie je zodpovedné za prenos tepla z jedného miesta na druhé. Tepelné čerpadlá obsahujú aj reverzný ventil, ktorý môže meniť smer toku tepla.

Kondenzátorová jednotka s jedným zónom / viacerými zónami:

Vonkajšie kondenzátory musia byť pripojené k vnútorným kondenzátorom. Ako názvy naznačujú, jednozónová jednotka môže ohriať jednu miestnosť alebo zónu v domácnosti, zatiaľ čo viaczónové jednotky môžu obsadiť niekoľko miestností alebo zón.

Stropná kazeta:

V situáciách, kde je priestor v domácnosti obmedzený, môže byť stropná kazeta perfektnou voľbou. V stropoch sú vybavené ventilátory a vzduch rozptýlený cez exponovanú mriežku.

Nástenná jednotka:

Toto zariadenie je tam, kde sa vykonajú úpravy teploty, čo umožňuje majiteľom domov možnosť ochladenia konkrétnej miestnosti alebo priestoru v domácnosti.

Bežné aplikácie Mini-split

Miniatúrne rozdelenia môžu byť pre niektoré situácie v domácnosti skvelou voľbou. Tí, ktorí pridávajú nové miestnosti alebo renováciu starých do svojich domovov, sú najlepšími kandidátmi na takéto systémy. V mnohých prípadoch nebudú existujúce chladiace / vykurovacie systémy v nových priestoroch primerané. Mini-split systémy môžu pomôcť vytvoriť pohodlné prostredie v tejto udalosti.

Mini-split systémy sú tiež skvelé pre tých, ktorí hľadajú doplnkové chladiace schopnosti. To môže byť problém vo väčších domoch s menšími centrálnymi systémami. V prípadoch, keď sa môže rozširovanie potrubia prejaviť problémom, môžu sa mini-split systémy ukázať ako ideálne. Toto je zvyčajne prípad premenených suterénov alebo garáží.

Novopostavené domy môžu využívať bezdrôtové systémy. Platí to najmä pre tých, ktorí chcú šetriť energiu, čím znížia mesačné náklady na inžiniering.

Výhody bezdrôtového chladenia v domácnosti

Nižšie sú niektoré z mnohých výhod, ktoré môžete očakávať od inštalácie mini-split klimatizácia vo vašej domácnosti.

Rozmanitosť funkcií

Na rozdiel od konvenčných vykurovacích a chladiacich systémov ponúkajú mini-split celý rad skvelých funkcií zameraných na zvýšenie pohodlia. Väčšina systémov je vybavená diaľkovým ovládaním, čo je nevyhnutné pri inštalácii vzduchotechnických jednotiek na miestach mimo dosahu.

Programovateľné časovače umožňujú majiteľom domov využívať možnosti vykurovania a chladenia iba v prípade potreby. Prúd vzduchu je možné nastaviť pre optimálnu teplotu v miestnosti a umývateľné filtre robia údržbu omnoho ľahšie. Pre účely duálneho vykurovania môže zavedenie tepelného čerpadla zabezpečiť automatické prepínanie na vykurovanie v zimných mesiacoch.

Viac prevádzkových režimov

Minisplit poskytujú aj niekoľko prevádzkových režimov. Zatiaľ čo v mnohých systémoch sú štandardné vykurovanie a chladenie, systémy mini-split zahŕňajú možnosť odvlhčovania miestnosti. To môže byť ideálne pre podnebie s vlhkosťou, ktoré môže vytvoriť nepríjemnú atmosféru v domácnosti, okrem ponižujúcich prípravkov v priebehu času. K dispozícii je aj možnosť len pre fanúšikov, rovnako ako automatické funkcie a funkcie spánku.

Zvýšená energetická účinnosť

Pre tých, ktorí hľadajú zvýšenú energetickú účinnosť, môžu byť bezkusové systémy veľmi užitočné. Vedené systémy môžu stratiť až 30% energie v dôsledku chybnej konštrukcie. Táto strata môže prispieť k zvýšeniu účtov za služby, a zároveň nedostatočne vychladnúť každú miestnosť v dome. Systémy bez dúchadla môžu byť využívané v miestnosti, čím majitelia domov majú väčšiu kontrolu nad teplotou v domácnosti a pomáhajú šetriť peniaze na účtoch.

Zlepšená kvalita vzduchu

Ďalšou veľkou výhodou mini-split systémov je zlepšená kvalita vzduchu. Vedené systémy sú známe tým, že sa vo vnútri kanálov nahromadili nečistoty. Kvôli kondenzácii v potrubiach sa tieto nečistoty môžu rýchlo stať jedovatými a pravdepodobne sa dostanú do "chladného" vzduchu, ktorý sa distribuuje po celom vašom dome, kedykoľvek sa vaše klimatizačné zariadenie rozbehne.

Odstránením potrubí sa domovy dostávajú k čistejšiemu, zdravšiemu vzduchu. Bezkartáčové systémy sú tiež oveľa ľahšie prístupné vďaka jedinečnej konštrukcii, ktorá robí bežné čistenie ľahším úkonom.

Pokročilé riešenie na ochladenie vášho domova

Pre tých, ktorí hľadajú efektívnejšiu funkčnosť pri ochladzovaní svojich domovov, majú bezdrôtové klimatizácie veľa čo ponúknuť. Zrejmé výhody, ako zvýšená energetická účinnosť a lepšia kvalita vzduchu, sú spojené s veľmi užitočnými doplnkovými funkciami, ako je automatické reštartovanie po výpadku napájania, ako aj viacerými rýchlosťami ventilátorov pre jednoduchšie prispôsobenie. Pri kombinácii s vykurovacími schopnosťami sa môže domáci domáci systém po celý rok ukázať ako užitočný.

Zatiaľ čo mini-split nemusí byť vhodné pre všetky situácie, ich rastúca existencia v mnohých domácnostiach a podnikoch dokazuje, aký cenný môžu byť tieto systémy za mnohých okolností. Ak hľadáte efektívnejší spôsob, ako ochladiť svoj dom, bezdrôtová klimatizácia môže byť pre vás to pravé.