Vyberte si správnu veľkosť klimatizácie pre váš dom

Pred inštaláciou novej klimatizačnej jednotky alebo jej nahradením starej, existuje veľa faktorov, ktoré by ste mali brať do úvahy. A bez ohľadu na typ klimatizácie, ktorý chcete nainštalovať, centrálny alebo parapetný, jedna z najdôležitejších vecí je výber správnej veľkosti priestoru, ktorý potrebujete na chladenie. Na veľkosti záleží!

Existujú názory, že väčšie je vždy lepšie. Sú založené na prevádzke starších klimatizácii, ktoré boli veľké a mohli by znížiť teplotu o niečo viac ako 15 minút. Použili však veľa energie, čo nebolo veľkou záležitosťou, pretože elektrina bola v súčasnosti oveľa lacnejšia. Moderné systémy sú energeticky efektívnejšie, pracujú v cykloch a chladia vaše priestory stále viac.

Väčšie klimatizačné jednotky rýchlo ochladzujú vaše domy, vypínajú, umožňujú čoskoro opätovné infiltráciu tepla a potom sa znova zapnú. Táto operácia on-off vám pomôže zvýšiť vaše účty za elektrinu a je to niečo, čo sa rozhodne chcete vyhnúť. Navyše tento cyklus prinesie oveľa viac slz a opotrebenie vašich jednotiek, čo znamená, že vynaložíte viac peňazí na služby klimatizácie, údržby a opravy. Aj keď je chladiaci cyklus príliš krátky, klimatizácia nemá dostatok času na odstránenie všetkej potrebnej vlhkosti, takže miestnosti sú trochu hmlisté.

Na druhej strane, klimatizácie, ktoré sú príliš malé, budú bežať neustále, pretože majú náročný čas na dosiahnutie požadovanej teploty. Zatiaľ čo sú príliš malé na to, aby vaše domy rýchlo ochladzovali, ich konštantná prevádzka bude tiež zvyšovať vaše náklady na energiu.

Výber správnej veľkosti centrálnej klimatizácie pre váš dom je náročný, pretože je potrebné vziať do úvahy veľkosť oblasti, ktorú chcete ochladiť, usporiadanie izieb, izoláciu vášho domu a podnebie. Inštalácia centrálneho systému je skvelou investíciou a musíte urobiť správne rozhodnutie. Preto dôrazne odporúčame, aby ste najali skúseného odborníka, ktorý vykoná presné merania a zváži všetky potrebné faktory.

Okná klimatizačné jednotky sa zvyčajne používajú na chladenie jednej alebo dvoch miestností a to je dôvod, prečo je oveľa jednoduchšie ich rozmery. Jediným faktorom, ktorý by ste mali zvážiť, sú štvorcové zábery priestoru, ktorý chcete ochladiť. Ak však stále nie ste istí, neváhajte a požiadajte o radu profesionálneho dodávateľa, ktorý vám poskytne všetky výhody a nevýhody každej veľkosti, o ktorej máte pochybnosti, ako aj akúkoľvek potrebnú klimatizačnú službu.