Wifi ovládanie klimatizácie ako štandard

Wifi ovládanie klimatizácie je pomerne nový trend, ktorý sa väčšinou orientuje na väčšinu výrobcov klimatizácie. Keďže moderná rodina pristupuje k svojim mobilným telefónom takmer 90% času za deň, je to ďalší logický krok smerom k užívateľskej prívetivosti.

Mitsubishi Electric, Carrier,  Toshiba a ďalšie špičkové klimatizačné značky majú všetky modely s mobilnými ovládacími prvkami WIFI, ktoré vám umožňujú spravovať každý aspekt domácej klímy.

V skutočnosti vlastníci nových domovov v Bratislave, Trnave, Galante či Nitre  stále viac hľadajú modely klimatizácie so zabudovanými modulmi WIFI, ktoré vám umožnia prevziať aplikáciu pre Android alebo iPhone pre kontrolu klímy.
 
Čo môžete robiť s klimatizáciou WIFI alebo mobilným ovládaním

Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať model klimatizácie, ktorý je dodávaný so zabudovaným modulom WIFI, pripojte ho k domácej sieti Wi-Fi a stiahnite si aplikáciu telefónu. V aplikácii telefónu budete môcť ovládať všetky aspekty klimatizácie. V niektorých prípadoch môžete ovládať aj jednotlivé zóny v domácnosti. Je to jednoduché a pohodlné.
Tu je niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť s vašou klimatizáciou WIFI alebo mobilnou aplikáciou.

 
Individuálna kontrola klimatizácie zóny

Ak máte riadený reverzný cyklus alebo vyparovacia klimatizácia, možno budete môcť nastaviť vzdialené ovládanie každej zóny vo vašom dome individuálne. Rôzne značky klimatizácie majú rôzne aplikácie na ovládanie wifi. Niektoré obsahujú všetko v jednej aplikácii, ktorá kontroluje všetko (vrátane zón), zatiaľ čo iné môžu mať samostatnú aplikáciu na kontrolu zóny.

Vďaka vzdialenej aplikácii Wi-Fi budete môcť nastaviť a regulovať teplotu, zapnúť / vypnúť a nastaviť funkcie časovača pre každú zónu v domácnosti.
Funkcie On / Off a časovača

Vďaka aplikácii s wifi klimatizáciou môžete v každej miestnosti ľahko zapnúť a vypnúť vykurovanie alebo chladenie. Pri rozdelených systémoch budete môcť ovládať každú stenu jednotlivo. Môžete tiež prednastaviť funkcie časovača a poveriť jednotku, aby sa kedykoľvek v priebehu dňa alebo týždňa zaplivala do určitej klímy.
Nastavenia režimu napájania

Nedávne modely klimatizácie už majú vyspelé funkcie meniča, ktoré automaticky upravujú režim napájania podľa toho, čo je potrebné. To šetrí veľa energie a minimalizuje plytvanie. Môžete však dosiahnuť vyššiu úroveň ovládania ručným nastavením režimu napájania pre každú jednotku alebo zónu - pomocou aplikácie Wi-Fi pre diaľkové ovládanie.

Napríklad môžete v klimatizácii zapnúť klimatizáciu v horúcom letnom dni, tridsať minút pred príchodom domov. A nastavte ho do režimu nízkej spotreby, aby sa postupne ochladzovala teplota prostredia v domácnosti. Táto úroveň kontroly vám umožňuje minimalizovať plytvanie a zvyšuje celkovú efektivitu spotreby.
Nastavenie teploty

Toto je predvolené pre akúkoľvek aplikáciu vzdialenej wifi pre klimatizáciu. Existujú však rôzne úrovne kontroly. Niektoré aplikácie vám umožňujú ovládať prírastky o 1 ° C a niektoré o 0,5 ° C. V závislosti od vášho modelu klimatizácie môžete tiež ovládať teplotu v rozsahu - podľa predvoľby výrobcu. Tak napríklad medzi 16 ° C až 30 ° C.

Je dôležité poznamenať, že vaša izbová teplota trvá určitý čas na dosiahnutie nastavenej teploty. Napríklad, na vykurovanie miestnosti od 30 ° C do 21 ° C môže byť potrebných 30 minút alebo až do jednej hodiny. Ako rýchlo sa vaša miestnosť ochladzuje závisí od vašej kapacity klimatizácie a mnohých ďalších faktorov.
Regulácia rýchlosti ventilátora

Vďaka vzdialenej aplikácii klimatizácie wifi budete mať tiež možnosť ovládať rýchlosť ventilátora každej jednotky. To je veľmi výhodné, najmä ak máte doma staršie alebo deti. Môžete napríklad znížiť rýchlosť ventilátora v miestnosti, kde vaše dieťa spí, takže návrh nie je príliš silný.
Týždenný plánovač

Veľa majiteľov domov má zaneprázdnený rozvrh a naše rodiny sú doma v rôznych obdobiach dňa. A tento rozvrh sa mení pre každý školský termín. Tu je veľmi užitočná funkcia týždenného plánovača.

Môžete použiť diaľkovú aplikáciu klimatizácie wifi, aby ste nastavili a spravovali týždenný plán používania klimatizácie. Môžete nastaviť konkrétne dni, časy a recidívy, kedy sa klimatizácia zapne a vypne, a nastavte ju na konkrétny súbor klimatických podmienok. Potom môžete zvoliť zapnutie alebo vypnutie každého rozvrhu.

Napríklad, môžete vytvoriť plán pre letné a jeden pre zimu. To je veľmi výhodné. Nastavte svoje plány raz a nikdy sa nemusíte obávať vášho domáceho vykurovania a chladenia znova.
Informačný panel