Zariadenie Mitsubishi Electric VL-50 Lossnay.

Spoločnosť Mitsubishi Electric uviedla do prevádzky novú jednoduchú ventilačnú jednotku na rekuperáciu tepla, ktorá pomôže zlepšiť kvalitu vnútorného ovzdušia v našich domoch, zvýši účinnosť a pomôže chrániť štruktúru budov.
Zariadenie Mitsubishi Electric VL-50 Lossnay.

nová jednotka VL-50 Lossnay môže byť namontovaná na vonkajšiu stenu a vyvedená z jedného potrubia. Bude potom zachytiť až 84 percent tepelnej energie, ktorá by inak bola zbytočná. "

Spoločnosť Mitsubishi Electric v komerčnom sektore vďaka svojmu obľúbenému systému Lossnay viedla cestu k tomu, čo je známe ako mechanická ventilácia s rekuperáciou tepla (MVHR) a výrobca teraz preložil toto technické know-how do ľahko prispôsobiteľnej jednotky, je ideálny a nákladovo efektívny spôsob zavedenia MVHR v domácnosti.

"Tento nový systém možno jednoducho pridať do miestnosti, aby priniesol čerstvé, energeticky efektívne vetranie do akéhokoľvek domu alebo budovy, bez ohľadu na vek,"

S novinkami plnými príbehov o kvalite ovzdušia a škodlivých účinkoch znečistenia je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby naše budovy boli schopné poskytnúť oddych od toxických vonku a priniesť nové a pohodlné prostredie. Podľa budovy budov výskumu (BRE), expozícia znečisťujúcich látok ovzdušia tiež veľa závisí na našom vystavení vnútorného vzduchu, pretože ľudia môžu stráviť odhaduje 90 percent svojho času v budovách.

Mitsubishi Lossnay dosahuje také vysoké úrovne rekuperácie tepla pomocou jemného papierového jadra, ktoré umožňuje vykurovanému odvádzanému vzduchu preniesť túto tepelnú energiu, aby prichádzajúci vzduch priblížil k izbovej teplote, čím udržiava vnútornú teplotu bez toho, aby zbytočne strávila energiu.

Nečistoty, pachy a dokonca aj vonkajší hluk sú odfiltrované jednotkou, čo znamená, že vnútro je čerstvé a pohodlné, zatiaľ čo prvok na rekuperáciu tiež znamená, že je vysoko energeticky účinný.

Pre jednotku je potrebné iba jedno pripojenie s jedným potrubím, čo je ideálne pre dodatočnú montáž do existujúcich budov. VL-50 je k dispozícii ako diaľkovo ovládateľná jednotka sťahovacia šnúra, hard-wired alebo bezdrôtová a meria len 52 cm x 24,5 cm. Jednotka môže byť montovaná vertikálne alebo horizontálne, aby vyhovovala interiéru a poskytovala flexibilitu pri inštalácii a nepotrebuje iné potrubia ako spojenie cez stenu do vonkajšieho prostredia.

Lossnay zotavuje ako latentné teplo, tak rozumné teplo, čo znamená, že prichádzajúci vzduch je pohodlný a domáci netrpí statickou alebo suchou. Je to všetko o zvyšovaní pohodlia pri minimalizovaní potrebnej energie.

Jednotky sú vysoko nákladovo efektívnym spôsobom zlepšenia kvality ovzdušia pre cestujúcich. Vďaka nízkym hladinám zvuku, nízkej spotrebe energie a ľahkej údržbe poskytuje VL-50 rýchly a jednoduchý spôsob, ako zaviesť vysokoenergetické, vetranie obnovujúce teplo do existujúcich vlastností.