Panasonic klimatizácie

Výber správneho klimatizačného zariadenia Panasonic pre váš domov nemusí byť náročnou úlohou. Panasonic disponuje celou radou spoľahlivých klimatizačných jednotiek, vrátane chladenia, rezervného cyklu, systémov s priamym prístupom do miestnosti, ktoré vyhovujú všetkým dizajnom a rozpočtu. Inteligentné klimatizačné technológie spoločnosti Panasonic zaručujú maximálnu energetickú účinnosť, čistú kvalitu ovzdušia a presnú reguláciu teploty a sú navrhnuté tak, aby spolupracovali s prirodzeným prietokom vzduchu a teplotným rozsahom vášho domova, aby vytvorili perfektné ovzdušie. S klimatizáciou Panasonic si môžete byť istí, že váš dom bude príjemný  po celý rok. Jednoducho použite túto príručku, ktorá vám pomôže pri rozhodovaní o zakúpení ideálnej jednotky klimatizácie tak, aby vyhovovala vašej domácnosti. 

Aká je veľkosť klimatizovanej miestnosti?

Veľkosť priestoru a výška stropu a podlahovej plochy izby určuje kapacitu klimatizačnej jednotky, ktorú potrebujete - čím väčšia je miestnosť, tým väčšia je kapacita klimatizačnej jednotky. Ak je klimatizačná jednotka príliš malá, nebude tak efektívna alebo energeticky účinná, pretože môže používať väčšie množstvo energie na chladenie alebo na vykurovanie.

Máte izolačnú stenu alebo strop?

Nezateplená budova vyžaduje  väčšiu kapacitu na klimatizáciu ako izolovaná miestnosť. Je to preto, že izolovaná budova zachováva teplo v zime a odpudzuje teplo v lete, pretože teplo sa nedá preniesť cez strechu alebo steny vášho domu. Izolácia zlepšuje energetickú účinnosť vašej klimatizačnej jednotky, pretože nebude potrebovať takú silu.

Ako veľké sú vaše okná a akým smerom sú orientované?

Okná ovplyvňujú aj prirodzenú teplotu miestnosti, preto je potrebné zvážiť ich veľkosť a orientáciu pred inštaláciou klimatizačnej jednotky. Aspekt alebo smer, ktorým sú orientované okná (t.j. smerom na západ, priamo na poludňajšie slnko  alebo východným smerom  atď.) Ovplyvnia teplotu okolia. Tiež okenné kryty (žalúzie alebo záclony) môžu znížiť stratu vykurovania / chladenia z miestnosti v porovnaní s oknami bez krytov. Znalosť vplyvu okien na miestnosť pomôže určiť správnu klimatizačnú jednotku.

Ako sa meria kapacita alebo veľkosť klimatizačnej jednotky?

kapacitu klimatizačnej jednotky (vykurovanie a chladenie) sa určujú v  kilowattoch (kW). Toto je miera výstupnej kapacity klimatizačných zariadení; ako v množstve tepla, ktoré bude odstránené (chladenie) alebo pridané (vykurovanie) do miestnosti / miestností vo vašom dome. Tieto merania sú uvedené na štítku Energetická účinnosť, ktorý sa nachádza na všetkých klimatizačných zariadeniach ako kapacitný výkon kW a výkonový výkon kW.

 Je pre vás vnútorný a vonkajší hluk dôležitým faktorom?

Ak je pre vás dôležitý vnútorný aj vonkajší hluk, mali by ste si byť istí, že kontrolujete hladinu hluku. Klimatizácie Panasonic patria medzi najtichšie na svete!

 Aký  systém zvoliť?

Multisplit systém sú dve samostatné jednotky - vonkajšia jednotka umiestnená v oblasti s dostatkom prúdu vzduchu a vnútornou jednotkou, ktorá je upevnená vo vnútri domu. Potrubné  systémy majú vonkajšiu jednotku a skrytú vnútornú jednotku a dodávajú vzduch cez potrubie (zvyčajne do stropu) do každej miestnosti pomocou otvorov na podlahe, na stenu alebo na strop.

 Čo je to hodnotenie energetickej účinnosti?

Energeticky úsporné hodnotenie bolo zavedené tak, aby poskytovalo spotrebiteľom nezávislé a štandardizované informácie o energetickej účinnosti na porovnanie výkonu domácich spotrebičov na ľahko čitateľnej etikete.

Energetický ratingový štítok má dve hlavné vlastnosti:

Hodnotenie hviezdičkami prináša rýchle porovnávacie hodnotenie energetickej efektívnosti modelu - čím vyšší je počet hviezdičiek, tým lepšia je energetická výkonnosť. 

Umiestnenie klimatizačných jednotiek - vnútorných aj vonkajších

Vzhľadom k tomu, že klimatizácia má dve komponenty - vnútornú a vonkajšiu jednotku - budete musieť zvážiť, kde budú inštalované vo vašej domácnosti pri výbere klimatizačnej jednotky. Vzhľadom na to, že vnútorná jednotka bude pevnou súčasťou vášho domu alebo bytu, estetický vzhľad je dôležitý. Vyberte si klimatizačnú jednotku rozumne, aby ste zabezpečili, že dizajn dopĺňa váš domov.

Uistite sa, že okolo vonkajšej jednotky je dostatok priestoru, aby mohol voľne prúdiť vzduch . Ak žijete v byte, uistite sa, že máte dostatok priestoru na inštaláciu vonkajšej jednotky. 

Kto nainštaluje môj klimatizačný prístroj?

Pre najlepší profesionálny výsledok a pohodu odporúčame mať nainštalovanú novú klimatizačnú jednotku inštalatérom s licenciou.

 
625
626 1625626

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom